Szerző: Peti

A QNAP is felkerült az Adobe Video és Audio Partnereket listázó keresőjébe

A QNAP® Systems, Inc. (QNAP), a számításti, hálózati és tárolási megoldások egyik vezető innovátora bejelentette, hogy a márka felkerült az Adobe® Video és Audio Partnereket listázó keresőjébe a nagy teljesítményű tárolási megoldásaival, beleértve a NAS-okat, az IP-SAN-okat, az FC-SAN-okat és még sok mást. A szigorú teszteléseken átment QNAP NAS-ok hivatalos tanúsítvánnyal rendelkeznek, amely biztosítja kiváló együttműködésüket az olyan Adobe programokkal, mint az After Effects, az Audition, az Illustrator, az InDesign, a Media Encoder, a Photoshop és a Premiere Pro szoftver.

„Örömünkre szolgál, hogy együttműködhetünk az Adobe-vel a QNAP márka Adobe Video és Audio Partnereket listázó keresőjébe való bekerülésével kapcsolatban.” – nyilatkozta Sam Lin, a QNAP termékmenedzsere, majd hozzátette: „A weboldal segítségével a QNAP termékek ismertsége jelentősen növekedhet a kreatív szakemberek számára, így megtalálhatják az önmaguknak legmegfelelőbb audiovizuális munkafolyamatot.”

A QNAP NAS nagy teljesítményű tárolást és fejlett, rendkívül gyors csatlakoztathatóságot kínál, mint például a Thunderbolt™ 2/3, a 40/25/10 Gbps és multi-gigabites Ethernet, valamint a Fiber Channel (FC) támogatás. Ha többet szeretnél tudni a QNAP kreatív szakembereknek szánt megoldásairól, látogass el a https://www.qnap.com/go/solution/adobe/ weboldalra.

Az FSP bemutatja az új T-WINGS kettő az egyben számítógépházat

Az FSP, a világ vezető tápegységgyártója örömmel mutatja be az új stílusos, innovatív „T-WINGS” (CMT710) toronyházat. Az új T-WINGS ház lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy két számítógép-konfigurációt szereljenek be egyetlen toronyházba.

Két rendszer egyetlen egységben

Azzal, hogy a T-WINGS két csúcskategóriás PC fogadására is képes, nemcsak helyet takarít meg otthonodban vagy az irodádban, hanem jelentősen felgyorsítja a termelékenységet is. A fő rendszer támogatja az akár E-ATX méretű alaplapot is, így csúcskategóriás játékgépet vagy HEDT konfigurációt is összeállíthatsz benne, míg a másodlagos részbe Mini-ITX alaplap kerülhet, amely számtalan extra lehetőséget kínál a felhasználók számára. Ennek a konstrukciónak az előnyei között szerepel a két rendszer egyidejű futtatása, amely megszabadítja a rendszereket minden késéstől, késleltetéstől vagy bármilyen túlzott terheléstől, megakadályozva a rendszer összeomlását. A tartalomgyártók és streamerek számára lehetővé válik a megszakítás nélküli rögzítés, a felvételek ellenőrzése és irányítása, illetve a feliratkozókkal való kapcsolattartás is.

Stílusos kialakítás gyönyörű, 360 fokos betekintési szöggel

Az FSP T-WINGS egy új, stílusos és innovatív, félig nyitott formatervezéssel büszkélkedhet, mely minden bizonnyal magára vonja a figyelmet: a dizájn központi eleme egy egyedi, szárnyas külső, mely különböző szögekben hajlított alakzatokból áll és fekete eloxált felületet kombinál arany vagy vörös díszítéssel. A T-WINGS egyedi formája lehetővé teszi a gépépítőknek igazán látványos rendszerek összeállítását.

Erős és hűvös

Az erős alumínium keret, illetve a 4 mm-es edzett üvegpanelek megvédik a drága komponenseket az otthoni vagy irodai környezettől, miközben a nagyméretű szellőzőnyílásokkal a maximális hőleadás is biztosított. Két párhuzamos vízhűtés és két tápegység gondoskodhat arról, hogy mindkét rendszer maximális tudását kihasználhassuk korlátok nélkül. A T-WINGS számítógépházba a grafikus kártyák függőlegesen és vízszintesen is beépíthetők, akiknek pedig nagy tárolókapacitásra van szükségük, azoknak a T-WINGS öt meghajtóhelyet kínál, két 3,5 hüvelykes és három 2,5 hüvelykes egység számára.

ARGB LED csík és innovatív kábelmenedzsment

A T-WINGS középső vázát kifejezetten úgy tervezték, hogy tágas, 40 mm-es helyet kínáljon a kábelek elrendezésére. Ez az egyedi, központi megoldás tiszta és rendezett helyet kínál a vezetékek számára, valamint meggátolja, hogy azok a komponensek körül akadályozzák a légáramlást. A ház további különlegességei között szerepel a vezérelhető RGB világítás, amelyet a számítógéped ARGB szoftveres szinkronizálásával egyszerűen személyre szabhatsz. A LED csík minden jelentős alaplap vezérlő szoftverrel kompatibilis, beleértve az ASRock Polychrome Sync, ASUS Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion, és MSI Mystic Light Synck rendszereket is.

Az előlapon 3,5 mm-es HD audio kimenet és mikrofonbemenet található, illetve rendelkezik egy USB 3.1 Gen2 Type-C és két USB 3.1 Gen1 Type-A csatlakozóval, melyek segítségével a felhasználók könnyedén csatlakoztathatják okostelefonjaikat, táblagépeiket, fejhallgatóikat és egyéb kiegészítőiket.

A QNAP bemutatta költséghatékony auto-tiering NAS megoldásá

 A QNAP® Systems, Inc., a számítási, a hálózatépítés és a tárolás egyik legfontosabb innovátora bemutatta a vállalati szintű TS-1886XU-RP NAS-t. Az Intel® Xeon® D-1600 sorozatú processzorral és a DDR4 ECC memóriával működő TS-1886XU-RP szerver szintű teljesítményt nyújt magasfokú megbízhatósággal. A 2U rack szekrénybe szerelhető TS-1886XU-RP hibrid tároló eszközként szolgál, tizenkét 3,5 hüvelykes HDD meghajtórekesszel és hat dedikált SSD nyílással, ezzel lehetővé téve a felhasználók számára, hogy kihasználják az Qtier auto-tiering technológiát a NAS tárolók teljesítményének, valamint költséghatékonyságának optimalizálásához.

„A TS-1886XU-RP NAS hibrid tároló architektúrájával és a több SSD optimalizáló szolgáltatásával rendkívül költséghatékony NAS megoldást nyújt vállalati szintű teljesítménnyel” – nyilatkozta David Tsao, a QNAP termékmenedzserje, majd hozzátette: „A szolgáltatásokban gazdag NAS speciális funkciókat tartalmaz, amelyeket arra terveztek, hogy segítse a vállalkozásokat a technológiai kihívások kezelésében az üzleti környezetben, beleértve a 10 GbE-kapcsolatot RDMA/RoCE támogatással, a virtualizációt, a biztonsági mentést és a katasztrófa utáni helyreállítást, a felhőalapú tárolási átjárókat, valamint további képességeket.”

A TS-1886XU-RP nagy teljesítményű Intel® Xeon® D processzort használ és akár 128 GB kétcsatornás ECC DDR4 memóriát is támogat az adatok integritásának fenntartása érdekében. A hibrid tároló struktúrával nagyobb teljesítményt és költséghatékonyságot érhetsz el az olyan QNAP SSD technológiáinak köszönhetően, mint például SSD gyorsítótárazás: az IOPS-igényes alkalmazások optimalizálásához, vagy az SSD over-provisioning: az SSD véletlenszerű írási sebességének javítása az üzleti adatok, az adatközpont és a virtualizáció számára, miközben növeli az SSD tartósságát és élettartamát. Továbbá, a Qtier lehetővé teszi az automatikus többszintű tároló allokációt a TS-1886XU-RP-n, ezzel optimalizálva a NAS teljesítményét és a tárolási kihasználtságot.

A TS-1886XU-RP négy PCIe bővítőhelyet kínál. Az előtelepített kétportos 10GbE SFP+ intelligens NIC a Broadcom NetXtreme®-E hálózati vezérlőt használja, amely támogatja az RDMA-t a konvergált Etherneten keresztül (RoCE és RoCEv2) a NAS teljesítményének javítása érdekében, miközben csökkenti az Ethernet hálózatot használó alkalmazások CPU terhelését. A 10 GbE-es kapcsolat nemcsak felgyorsítja a nagy mennyiségű adat továbbítását, hanem a nagy sebességű távoli biztonsági mentések előnyeit is nyújtja a QNAP Hybrid Backup Sync (HBS) alkalmazás segítségével. A felhasználók más PCIe bővítőkártyákat is telepíthetnek a NAS funkciók bővítésére, például 10GbE/25GbE/40GbE hálózati kártyákat, QM2 kártyákat további M.2 SSD-k hozzáadásához, és SAS bővítőkártyákat a tároló bővítőegységekkel való összekapcsolásához. A Fiber Channel kártyával szerelt TS-1886XU-RP hozzáadható egy Fibre Channel SAN környezethez, hogy megfeleljen a nagy teljesítményű tárolási és mentési igényeknek.

A TS-1886XU-RP méretezhető és átfogó üzleti funkciókat kínál. Támogatja a VMware®, Citrix®, Microsoft® Hyper-V®, Windows Server® 2019 virtualizációs adattárolást, valamint a virtuális gépeket és konténeres alkalmazásokat is. A blokk alapú pillanatképek egyszerűsítik az adatok védelmét és helyreállítását, valamint felhő tároló átjárók segítik a vállalkozásokat az adatok könnyebb migrálásában. A QVR Pro elősegíti a professzionális videó megfigyelő rendszerek létrehozását (8 ingyenes IP kameracsatornát kínál, amelyeket 128 csatornára lehet bővíteni további licencvásárlása révén).

Főbb tulajdonságok

TS-1886XU-RP-D1602-4G: Intel® Xeon® D-1602 2 mag/4 szálas 2,5 GHz-es processzor Turbo Boost-tal (3,2 GHz-ig), 4 GB DDR4 ECC RAM (1 x 4 GB)
TS-1886XU-RP-D1622-8G: Intel® Xeon® D-1622 4 mag/8 szálas 2,6 GHz-es processzor Turbo Boost-tal (3,2 GHz-ig), 8 GB DDR4 ECC RAM (2 x 4 GB),

A 2U rack szekrénybe szerelhető NAS támogatja a 12x 3,5/2,5 hüvelykes HDD/SSD rekeszeket és a 6x 2,5 hüvelykes SSD nyílásokat, a cserélhető SATA 6 Gbps meghajtókat; az akár 128 GB DDR4 ECC RAM-ot (4 x 16 GB DDR4 DIMM modulok); 4x Gigabites Ethernet portot; 4x PCle Gen 3.0 x4 bővítőhelyet (az egyik foglalatban egy előtelepített kétportos 10GbE SFP + Smart NIC található); 2x USB 3.1 Gen1 (5 Gbps) portot és az 550 W-os redundáns tápegységeket

2020-ban is iF Design Awards díjakat kapott a Philips

A TP Vision továbbra is nagy sikereket ér el a Philips TV és audio termékek alappillérének számító európai tervezéssel és kivitelezéssel. Nemcsak a fogyasztók lelkesednek ezen megközelítés termékeiért, hanem a formatervezési szakértők is, akik hivatalosan négy Philips terméket is díjaztak a 2020-as iF Awards díjátadón.

A 2020-as nyertesek között szerepel az új Philips OLED855 csúcskategóriás tévékészülék és az „audiofil” minőségű Fidelio X3 fejhallgató, amelyek olyan prémium anyagokból épülnek fel, mint a fém, az egyedi szövetek vagy éppen a bőr. A további nyertes termékek közé tartozik a Philips 279C9 4K monitor és a TAW8805 intelligens monitor. A négy díjazott terméket az amszterdami székhelyű, dedikált európai tervezőcsapat készítette.

Az iF Awards már több, mint 67 éve ismeri el a legkiemelkedőbb esztétikával rendelkező termékeket. Az egyik legnagyobb globális formatervezési díjként a verseny évente rengeteg kis- és nagy vállalatot vonz közel 70 országból és több, mint 6000 pályázatot vizsgál meg. A díjak kritériumfeltételeként figyelembe veszik az innovációt, a formális minőséget, a funkcionalitást és az ökológiai lábnyom méretét.

Rod White, a TP Vision tervezési igazgatója a következőt nyilatkozta a díjakkal kapcsolatban: „A kifinomult európai formatervezés az egyik legfontosabb megkülönböztető jele termékeinken. Érezzük, hogy a felhasználók hogyan lépnek interakcióba termékeinkkel, így a birtoklás élményre ugyanannyira koncentrálunk, mint a teljesítményre. Az európai székhellyel rendelkező dedikált tervezőcsapat kulcsfontosságú szerepet tölt be az általános felhasználói élmény megteremtésében.

Philips OLED855

A Philips következetesen törekszik arra, hogy iparági sztenderd legyen a televízió kép és hangminőségének tekintetébem a legújabb OLED855TV-vel, amelyet úgy terveztek, hogy tökéletes képminőséget biztosítson egyedi, merész és minimalista kialakítással. Az OLED855 prémium anyagokat használ, hogy meggyőző minőségével és az exkluzivitás érzetével a modern otthonok legújabb kiegészítőjévé váljon.

A 2020-as Philips OLED855 teljesen magával ragadó filmélményt nyújt az egyedülálló, három-oldalas Ambilight technológiával, miközben jellegzetes európai formatervezési minőség és kialakítás alátámasztja a márka innovációs törekvéseit.​​​​​​​

Philips Fidelio X3

A 2020-ban megjelenő Philips Fidelio X3 fejhallgatót úgy tervezték, hogy kompromisszummentes sztereó élményt biztosítson a felhasználók számára.

Az egyedülálló formatervezésű és teljesítményű X3 egy új minimalista, mégis kiemelkedő alapmodell, amely újra értelmezi a továbbfejlesztett Fidelio fejhallgatók teljesítményét.

A könnyű acélkeret, az egyedi Kradvat akusztikus szövet és a felelősségteljes forrásból származó Muirhead bőr használata alátámasztja a Philips európai formatervezési elveit, miközben a Fidelio-ra jellemző, továbbra is meggyőző teljesítményt nyújtja.

Az FSP Group részt vesz az Embedded World 2020 kiállításon

Az FSP Group a világ egyik vezető tápellátás ipari gyártója, amely a piacon elérhető legátfogóbb termékkínálattal rendelkezik. A hatalmas kutatási és fejlesztési erőforrásokkal bíró gyártó elkötelezte magát a kiváló minőségű és nagy stabilitású termékek fejlesztése iránt. Ebben az évben a nürnbergi Embedded World 2020 kiállításon az FSP bemutatja a legújabb energiamegoldásait, amelyek olyan csúcstechnológiákat kombinálnak, mint például az „elektromos mobilitás” és a „felhő-hálózat”.

Látogass el az FSP standjára.

  • Dátum: 2020. február 25–27.
  • Nürnberg Kiállítási Központ, Németország
  • Stand száma: 2. csarnok / 351. stand

AIoT felhasználásra szánt alkalmazások

Az AIoT számos területen erős befolyást gyakorol, különösen a technológiai ipar fejlődésére. Az AIoT piac – beleértve a vizuális számítástechnikát, az ipari alkalmazási-, a beágyazott-, a töltő- és az emberi interaktivitást igénylő gépi rendszereket – példátlan ütemben fejlődik. A nagy teljesítményű külső tápegységek iránti igény különösen megnövekedett. Az FSP Group, az energiaellátás területének egyik legnagyobb szereplője, korábban már bemutatta a vékony kivitelű, 330 W-os ventilátor nélküli külső tápegységét, amely számos helyzetben szolgálhat megoldásként a megfelelő energiellátás biztosítása érdekében. Olyan különböző specifikációkat nyújt, mint például fali-, asztali-, vékony- és USB PD csatlakozás, ezzel megfelelve a különféle ipari igényeknek. Ráadásul kiváló stabilitással, nagy hatékonysággal, alacsony zajszinttel, porálló kialakítással és mindössze 25,4 mm-es magasság rendelkezik. A termékcsalád megfelel a legújabb IEC 62368-1 és egyéb biztonsági előírásoknak is.

A termék jellemzői:

  • Modell: FSP330-AAAN3
  • Teljesítmény: 330W
  • Bemeneti feszültség: 100 -240 Vac
  • Túláram/túlmelegedés/túlfeszültség elleni védelem
  • Megfelel az IEC 62368-1 és IEC 60950-1 tanúsítványoknak
  • Megfelel a magatartási kódex 5. változatának 2. kiadásának

Hatékony CRPS tápegység a felhő-hálózathoz

A felhő a modern információs hálózat új aspektusa, az egyes eszközökön tárolt adatokat a szinkronizált tárolásnak köszönhetően bárhol és bármikor elérheted a felhőben. Az adatelemzés és a számítási képesség csak néhány kulcsfontosságú elem, amely a globális információs technológiát alakítja. A trend követésével a testreszabható szerverek és az SDN (szoftver alapú hálózat) térnyerése gyorsan növekszik, ezért az FSP Group a kiemelkedő redundáns tápegységei a legerősebb és legmegbízhatóbb társként szolgálhatnak.

Az FSP Group CRPS sorozata 550W-tól 2000W kapacitásig is kiterjed, ráadásul megfelelnek az IEC/EN 62368 biztonsági előírásnak és kiváló választást jelentenek a big data / felhő, a hálózati kommunikáció, a szerver tárolók és az ipari alkalmazások számára.

Az FSP2000-20HM 2000W teljesítményű modullal, 80 Plus Titanium beosztással rendelkezik és 96%-os hatékonysággal dolgozik 50% terhelés mellett, ráadásul CRPS 2.0-kompatibilis, mindössze 185 x 73,5 x 40 mm, több bemeneti feszültséget támogat (90-263 Vac) / HVDC (180-310 Vdc), és egy PMBus 1.2 digitális kommunikációs rendszer is helyet kapott benne.

Elektromos töltési megoldások

Az FSP, a tápegységek vezető gyártója bemutatta az intelligens akkumulátor töltőit, amelyek hosszabb élettartamot és maximális üzemidőt biztosítanak, ezzel csökkentve az üzembentartás költségét. Az FSP technológiai áttöréseinek köszönhetően, a töltőkészülékek kisebb mérettel és széleskörűbb működési hőmérsékleti tartománnyal rendelkeznek. Ezenfelül különféle töltési görbéket támogatnak és megfelelnek a BMS követelményeknek. Az FSP ventilátor nélküli, 250 W-os töltőkészülékei, nagy hatékonysággal és megbízhatósággal rendelkeznek, így a legjobb választást kínálják az elektromos biciklik és az elektromos motorok számára.

Az ADATA bemutatja a legújabb ipari-szintű termékeit

Az ADATA Technology (Tajvan Stock Exchange: A 3260.TWO), a nagy teljesítményű DRAM modulok és a NAND Flash termékek vezető gyártója örömmel mutatja be legújabb ipari-szintű megoldásait az Embedded World 2020 kiállításon (február 25-27). Az eseményen az ADATA szemlélteti új generációs ipari termékeit, beleértve az SSD meghajtókat és memóriakártyákat is. Ezenfelül először leplezi le a legújabb, nagy kapacitású és nagy teljesítményű DDR4 memória moduljait, amelyeket kifejezetten az 5G-hez fejlesztettek, nevezetesen a 32 GB-os ADATA DDR4 3200 memóriát. Látogasd meg az ADATA standját az Embedded World 2020-on, a Nürnbergi Kiállítási Központban (1. csarnok, 410-es stand).         

Nagy teljesítményű DDR4 az 5G korszak számára

Az új technológiai korszak érkezésével a nagyvállalatok világszerte 5G hálózatokat telepítenek és gyors felhőalapú számítástechnika bevezetésén dolgoznak. A big data analízis, a mesterséges intelligencia, az IoT és az edge computing növekvő igényeinek megfelelése érdekében elengedhetetlenné vált a nagy kapacitású, nagy teljesítményű, alacsony késleltetési idővel rendelkező memóriamegoldások alkalmazása. Az igények kielégítése érdekében az ADATA bemutatja a költséghatékony, alacsony feszültségű (1,2V) DDR4 3200 U-DIMM és R-DIMM memóriamoduljait, amelyek 8, 16 és 32 Gb-os kapacitással érkeznek.     

Tartós és biztonságos – Erős alap az 5G-hez 

Az 5G elterjedésével robbanásszerű növekedés várható az adatok és a csatlakoztatott eszközök tekintetében, ezért a tartósság és a biztonság minden eddiginél nagyobb szerepet kap. A problémák megoldása érdekében az ADATA a 3D TLC SSD-k és SD/MicroSD kártyák tartósságát 3K P/E ciklusra emelte, amely az 2D MLC-vel is felveszi a versenyt, ezzel jelentősen meghosszabbítva a termék élettartamát. Továbbá a váratlan áramszünet esetén az ADATA áramkimaradás elleni védelmi (PLP) mechanizmusa azonnal aktiválódik az adatvesztés megakadályozása érdekében, ami különösen hasznos az olyan kültéri helyeken, ahol az energiaellátás kiszámíthatatlan körülmények miatt nem megfelelő, például bázisállomások, megfigyelő rendszerek, szállítási létesítmények és egyéb alkalmazások esetén. Az IoT és az edge computing az 5G szerves részét képezik és biztosítják a nagy mennyiségű adatok megfelelő megőrzését és védelmét. Az ilyen esetekre az ADATA számos technológiát kínál az adatbiztonság fenntartásához, beleértve az adatok titkosítását, a biztonságos törlést és az írásvédelmet.

Testreszabott szolgáltatások – Rugalmas és kihívásokra tervezték

Az 5G alkalmazások hamarosan az élet minden területére kihatással lesznek, legyen szó akár az intelligens szállításról, az okos otthonokról, az ipari IoT-ről, vagy éppen az intelligens egészségügyi szolgáltatásokról. A bevált és megbízható kutatás- fejlesztési és gyártási képességeinek kihasználásával az ADATA kiváló helyzetben van ahhoz, hogy testreszabott megoldásokat kínáljon az ügyfelei egyedi igényeihez szabva. Ide tartoznak a PLP-vel és kén kicsapódás csökkentő tulajdonságokkal ellátott termékek.

Az ADATA ráadásul saját, szabadalmaztatott A+ SLC technológiáját használja a nagyobb megbízhatóság és költséghatékonyság érdekében. A technológia egyedi NAND Flash firmware-t és A+ rendezési algoritmust használ az SLC teljesítmény emulálásához az MLC Flash-en. Az A+ SLC rendkívül megbízható, kiváló adatintegritást és remek egyensúlyt teremt a költség és teljesítmény között. 

Gyorsítsd fel a kreativitás folyamatát az MSI tartalomgyártó laptopokkal

A kreativitás egy valódi utazás. A magával ragadó kreatív élmények érdekében az „MSI bemutatta a sokoldalú tartalomgyártó laptopjait a hozzád hasonló alkotók számára, hogy semmi se szabjon gátat a kreativitásodnak.” – idézet az Adobe-től. Legyen szó akár nagy intenzitású 3D-s renderelésről, grafikai tervezésről vagy éppen streamingről – a tartalomgyártó laptopok sorozata a kreativitáshoz készült, így a feladatok végrehajtásában gyorsabb, mint valaha.

Creator sorozat: Az intenzív renderelésre tervezve

A videókészítőknek és az animátoroknak erőteljes grafikus kártyára van szükségük a 8K-s videó- és animációs fájlok kezeléséhez. Az MSI Creator sorozat az akár NVIDIA RTX 2070 Max-Q grafikus kártyával, Intel 8-magos i9 processzorral és 4K-s közel 100%-os Adobe RGB kijelzővel párosítva, úgy lett tervezve, hogy megfeleljen minden renderelési igénynek. Másképpen fogalmazva: ezek a laptopok képesek a RedCode Raw futtatására 8K felbontásban 25 képkockás sebességgel, mindezt úgy, hogy az adott időpont előtti tartalmat is előre képes renderelni. Ezenkívül az RTX Studio segítségével gyakorlatilag egy egyetlen perces 8K felvételt mindössze 1 perc alatt exportálhatsz. A nagy teljesítményű P75 Creator prémium laptop specifikációja megegyezik az Adobe MAX workshop-on bemutatott modellel.

Prestige sorozat: Alkoss útközben is

Az erős számítógépeket igénylő profi fotósoknak, grafikusoknak és zenei producereknek tervezve. Akár egy kávézó hosszú sorában állsz, vagy éppen tengerentúli úton vagy, a szerkesztés sosem állhat meg, de a legtöbb ultrabook nem képes ellátni hatékonyan az ilyen feladatokat. Egy olyan laptopra van szükséged, amely nemcsak hordozható, hanem nagy teljesítményt kínál és nagy felbontású kijelzővel is rendelkezik, hogy teljesítse minden kreatív igényed. A Prestige sorozat megfelel ezeknek az igényeknek az akár 10. generációs i7 6-magos processzorral és a kiváló teljesítményű NVIDIA GTX 1650-es Max-Q grafikus kártyával, amelyek egy vékony és könnyű laptopban kaptak helyet, lehetőséget kínálva a kreatív szakemberek számára, hogy egyszerre több futó alkalmazást is kezelhessenek. A True Pixel kijelző egy 4K UHD felbontású panelt jelent True Color kalibrálással a pontosabb színmegjelenítéshez és támogatja a 100%-os AdobeRGB széles színtartományt is. A CalMan által hitelesített, iparágban vezető Delta-E <2 színpontossággal pedig könnyedén életre keltheted terveid. A Prestige 15 a PS63 új, továbbfejlesztett verziója, amelyet az Adobe MAX műhelyében is használni fognak.

Modern sorozat: Az első lépés a kreativitás útján

Szeretnéd problémák nélkül élvezni az életed kalandjait? Ha olyan eszközt keresel, amely lehetővé teszi, hogy vlogolással, streaminggel vagy bloggal foglalkozz útközben is, amely során a napod legjobb pillanatait osztod meg a közösségi hálózaton, akkor a Modern sorozat jelenti a tökéletes választást számodra.

Az MSI laptopok az Adobe Max Workshop elsődleges választása

Az MSI tartalomgyártó laptopokat úgy tervezték, hogy támogassák a grafikai alkotókat munkájuk során, hogy minden eddiginél gyorsabban és könnyebben alkothassanak. Engedd ragyogni a benned rejlő kreatív szellemet.

Zalman CNPS4X – A hűvös egyszerűség

A Zalman CNPS4X egy egyszerű és megbízható választás a mindennapi felhasználók számára. Hatékony, csöndes és rendkívül baráti áron vásárolható meg. Főként azoknak ajánljuk, akik csak alkalmanként játszanak, nem húzzák a processzort és nem szeretnénk az alacsony árcédula miatt a minőségből lejjebb adni.

A Zalman CNPS4X rendkívül könnyű (360 g), alumíniuból és rézből készült. Viszonylag alacsony, 132 mm, tehát a kompaktabb számítógépházakban is elfér. A processzorról a hőt két réz hővezető szállítja el, melyek a Zalman Direct Touch Heatpipe technológiáját használják, vagyis közvetlenül a processzorral érintkeznek.

A légmozgásért egy 92 milliméteres Zalman ventilátor felel, amely EBR csapágyazást kapott, a sebességbe pedig PWM szabályozható. A lapátok percenként maximum 2000 fordulatra képesek, így akár 95 W hőt is képesek eloszlatni. Ez a teljesítmény egyébként még akár az Intel Core i9-es vagy az AMD Ryzen 7-es processzorokhoz is bőségesen elegendő lehet. Az egyszerű felépítés és a nagy teljesítmény nem mehetett a halk működés rovására. A hűtő maximum zajszintje 28 dB. Hasonlításképpen egy csöndes utca nagyjából 30 dB zajszintnek felel meg, a hátartásokban pedig akár 40 dB is lehet az átlagos zajszint, így a hűtés sosem zavarhatja meg a nyugalmat.

A Zalman CNPS4X processzorhűtő már elérhető a hazai piacon.

Egy erőteljes, 60W-os külső akkumulátor a MacBook Pro készülékedhez

A RAVPower, a külső akkumulátorok, adatkábelek, töltők és akkumulátorok egyik vezető gyártója bemutatta a legújabb RP-PB201 külső akkumulátorát, amely 20 000 mAh kapacitással és PD 60W töltési teljesítménnyel rendelkezik. A digitális világban okoskészülékeink – legyen szó akár laptopról, telefonról, vagy más hordozható készülékről – limitált kapacitással rendelkeznek, így egy hordozható töltő segítségével könnyedén kitolhatjuk éllettartamukat a szükséges feladatok elvégzéséhez, legyünk bárhol a világon. Továbbá az USB-C csatlakozás lehetővé teszi, hogy bármilyen USB-C kompatibilis eszközt csatlakoztathassunk rá, legyen szó akár Apple, Samsung, vagy más márkájú okostelefonokról és kiegészítőkről.

Erős, mint az eredeti töltő

A nagy sebességű USB-C csatlakozásának köszönhetően pillanatok alatt képes bármilyen nagy teljesítményű laptop és ultrabook, vagy egyéb okoskészülékek feltöltésére. A PD (Power Delivery) technológia egy olyan szabvány, amelyet egyetlen kimeneten keresztül bármilyen eszközhöz tudunk használni. A 60W-os PD töltő szinte bármilyen technológiai eszközt képes könnyedén és gyorsan feltölteni a feszültség és az áramerősség továbbításának teljes kiaknázásával. A RAVPower RP-PB201 a leggyorsabb USB töltő, amely a 60W-os teljesítménynek köszönhetően képes egyszerre két eszköz töltésére is.

Modern, kompakt kialakítás

A mindössze 250g súllyal rendelkező töltőt úgy tervezték, hogy könnyedén magunkkal vihessük bárhová. A 180 x 54 x 25 mm-es méreteinek köszönhetően kényelmesen elfér a tenyerünkben, vagy éppen a zsebünkben – ellentétben a legtöbb 20 000 mAh-es külső akkumulátorral.

30W PD bemenet és USB-C PD/QC kimenet

A 30W-os PD bemenetnek köszönhetően, mindössze 2,5 óra alatt teljesen feltöltheted az akkumulátor teljes kapacitását. A PD bemeneti töltés teljesítménye állítható, az alap 5V/3A-ről akár 20V/1,5A-re (30W maximum) is képes felugrani, míg kimenet tekintetében a maximális töltési teljesítmény elérheti a 20V/3A-t (60W), QC kimenet esetében pedig 12V/1,5A-t (18W), így többféle lehetőséget kínálva az okoskészülékek biztonságos gyorstöltésére. Az RP-PB201 a lehető leggyorsabb töltés érdekében támogatja a 30W fali töltőket, amelyek az akkumulátortól függetlenül, külön vásárolhatók meg.

Az USB-C kimenetek támogatják a PD és a QC technológiákat, így a két kimeneten keresztül egyszerre töltheted fel PD és QC kompatibilis készülékeidet.

Megbízható működés

Az RP-PB201 megfelel a legszigorúbb biztonsági szabványoknak, így egyaránt rendelkezik túlmelegedés, túlfeszültség és rövidzárlat elleni védelemmel is. Töltsd fel készülékeid teljes biztonságban!

A NETGEAR bemutatta az IP alapú AV megoldásait az Európai Integrált Rendszerek konferencián

A NETGEAR®, Inc. (NASDAQ: NTGR), a kis- és nagyvállalatokat működtető hálózati termékek vezető szolgáltatója bemutatta az IP alapú AV megoldásainak legújabb fejlesztéseit az Európai Integrált Rendszerek (ISE) konferencián Amszterdamban. Az ISE kiállítás a világ legnagyobb audio-video (AV) berendezésekkel és rendszer integrációval foglalkozó kiállítása, több mint 80 000 résztvevővel a világ minden tájáról.

„Örülünk, hogy felgyorsíthatjuk az IP alapú AV rendszerekre való átállást, miközben megkönnyítjük a bevezetést az integrátorok számára. Tanúsítvánnyal rendelkező megoldásaink értékes innovációkat kínálnak, amelyek olyan integrált megoldást tesznek lehetővé, hogy bármilyen AV környezetben használhatók a kis méretűtől egészen a nagyig” – nyilatkozta Richard Jonker, a NETGEAR KKV termékcsalád alelnöke.

Előre konfigurált 100G switch-csek nagy IP alapú AV projektekhez hibátlan minőséggel
Az új M4500 switch-cseket IP alapú AV rendszerek telepítésre tervezték a NETGEAR IGMP Plus™ támogatással, amely páratlanul egyszerű használatot kínál közvetlenül a dobozból. A Zero-touch multicast 2. rétegű parancsokat használ, anélkül, hogy összetett PIM (Protocol Independent Multicast) routing-ot igényelne, így a 100G sávszélesség és az ultra-alacsony késleltetés nemcsak jobbá teszi a switch-cset, hanem megfizethetőbb alternatívát jelentenek a hagyományos adatközpont osztályú termékekkel szemben.

Az M4500 32 vagy 48 portos konfigurációval is elérhető. Az M4500-32C 32 darab QSFP28 pontot biztosít, 100G-re előre konfigurálva és támogatják a 40G QSFP+ és az 50G QSFP28 optikát vagy DAC-kábeleket. Az M4500-48XFC 48 darab SFP28 portot biztosít, 10G-re előre konfigurálva, 8-portos 100G QSFP28 uplinkekkel, az SFP28 portok pedig támogatják a 10G-t és 25G-t.

A nagyobb projektek, amelyekhez csúcskategóriás ethernet switch-cseket használnak, gyakran bonyolult hálózati topológiát igényelnek. A NETGEAR segítséget nyújt a Pro AV mérnöki szolgáltatásokra specializálódott csapatával a rendszer megtervezésében és a hibák elhárításban is – további költségek nélkül.

Integrált M4500 vezérlés az IMAG Systems és az Aurora Multimedia segítségével
Az ISE konferencián a NETGEAR újdonságként demonstrálja a harmadik féltől származó IP alapú AV vezérlő és szoftver működését közvetlenül az M4500 switch-csen. A szoftver által meghatározott Ethernet alapú videós (SDVoE) rendszerek esetén az iMAG rendszerekből származó Director vagy az Aurora Multimedia féle IPBaseT Manager futtatása közvetlenül a rendszeren kiküszöböli a külön vezérlőegység szükségességét, ami egyszerűbb rendszer kialakítást eredményez kevesebb felmerülő hibával. Ezenkívül az Aurora úttörő ReAX ™ IP Control szoftvere lehetővé teszi az IP alapú vezérlés automatizálását az M4500-zal.

A NETGEAR kapcsolókat ma már több, mint egy tucat AV-gyártó hitelesítette
Ahhoz, hogy NETGEAR megoldások jobban elterjedjenek a Pro AV közösségben, a gyártó készülékeit már rengeteg cég hitelesítette, köztük az AMX SVSI, az Atlona, az Aurora, a Biamp, a Broadata, a Christie, a Crestron, a DVI Gear, a Just Add Power, a Kramer, a Megapixel, a PureLink, a Savant, a tvONE és a ZeeVee. Ezek a tanúsítványok biztosítják, hogy a NETGEAR kapcsolók minden IP alapú AV megoldásnak eleget tegyenek a legmagasabb ipari szabványoknak megfelelve.​​​​​​​

A fejlesztéseknek köszönhetően a Pro AV ipar egyre inkább felismeri, hogy egyszerű, mégis erőteljes hálózati switch-csekre van szükség. A NETGEAR vezető szerepet tölt be az egyszerűség és a megfizethetőség terén a páratlan piaci összpontosítással.

A NETGEAR Pro AV termékekkel és szolgáltatásokkal kapcsolatos további információkért kérjük, látogass el a NETGEAR.com/AV-over-IP oldalra.