Szerző: Peti

Az XPG együttműködési megállapodást kötött a Nidec Servoval

Az XPG, a díjnyertes rendszerek, komponensek és a gamerek, esportolók, valamint technológiai rajongók számára készített perifériák vezető gyártója együttműködési megállapodást kötött a Nidec Servo Corporation-nel, ezzel lehetővé téve a Nidec Servo GentleTyphoon ventilátorok használatát az XPG termékekben. A Nidec Servo GentleTyphoon ventilátorok több különféle, még be nem jelentett XPG termékek elkészítéséhez lesznek felhasználva, hogy kiváló hűtést biztosítsanak a felhasználóknak, továbbá a ventilátor a már korábban megjelent XPG VENTO PRO 120 PWM megoldás alapjaként is szolgált.

„A Nidec Servo-t rendkívül nagy örömmel tölti el, hogy tovább mélyítheti az XPG-vel folytatott együttműködését, hogy közösen élvonalbeli hűtési megoldásokat kínálhassanak a gamerek és a PC rajongók számára szerte a világon.” – nyilatkozta Masayuki Mohri, a Nidec Servo elnök-vezérigazgatója. „Izgatottak vagyunk, hogy megerősíthetjük együttműködésünket és egyesíthetjük kompetenciáinkat a gamer termékek, valamint a motor- és ventilátortervezés tekintetében, ahogyan azt a VENTO PRO 120 PWM esetén is megtettük, hogy kivételes hűtési képességekkel rendelkező gamer termékeket készíthessünk.”

A Nidec Servo GentleTyphoon ventilátorának kialakítása alapján az XPG VENTO PRO PWM 120 magas statikus nyomást biztosít a jobb légáramlás érdekében és folyamatos keringést biztosít a PC-n belül még olyan esetben is, ha valami a levegő útjába kerülne. A VENTO PRO 120 PWM magas, akár 3,15 mm H₂O értékű statikus nyomással rendelkezik és akár 75 CFM légáramlást képes biztosítani, így kiváló kiegészítésként szolgál a folyadékhűtő rendszerekhez is.

„A Nidec Servo GentleTyphoon ventilátorok már jól ismertek az iparágban és rengeteg gamer, valamint PC rajongó alkalmazza őket a kiváló teljesítményüknek köszönhetően.” – nyilatkozta Alex Yin, az XPG vezérigazgatója. „Számunkra az XPG-nél, a Nidec Servo-val való kötött partnermegállapodásunk bizonyítja elkötelezettségünknek amellett, hogy a legjobb minőségű termékeket szeretnénk eljuttatni felhasználóinknak, hogy ezzel is javítsuk a játékélményüket.” 

Költséghatékony 4G WiFi hotspot-ok a Tendától

A Tenda, a minőségi hálózati eszközök egyik vezető gyártója két 4G LTE mobil hotspottal kedvez a folyamatosan mozgásban lévő munkavállalóknak, amelyeket kifejezetten a SOHO (kis iroda vagy otthoni iroda) felhasználók számára terveztek. Ezek a készülékek rendkívül hasznosak a kis méretű beltéri helyekhez, hordozható kialakításuknak köszönhetően pedig nem kell a felhasználóknak a hálózati holtpontoktól sem tartaniuk. Továbbá a készülékek egyben megoldást jelentenek az olyan csatlakozási és a túlterheltségi problémákra is, amelyek akkor alakulnak ki, ha egyszerre több ember használja a hálózatot.

A Tenda 4G180 és a 4G185 mobil WiFi egyaránt elegáns és kompakt formatervezéssel rendelkezik. A készülékek biztonságos és gyors internetkapcsolatot biztosítanak akár 150 Mbps letöltési sebességgel 4G kapcsolat esetén, melyet a 2,4 GHz-es frekvencián továbbítanak a csatlakoztatott eszközökhöz. Tapasztald meg a késleltetés nélküli HD filmezés és a megszakítás nélküli videócsevegések élményét akár útközben is. Mindkét WiFi hotspot 2100 mAh-es újratölthető akkumulátorral rendelkezik, amelyek akár 10 órás üzemidőre is képesek készenléti állapotban. Ezenkívül az akkumulátor eltávolítható és akár cserélhető is.

A mindössze 86 és 88 gramm súlyú hotspot-ok elengedhetetlen készüléknek számítanak nyaralás, üzleti utazás, valamint kültéri események során is. Továbbá mindkettő rendelkezik egy MicroSD és egy SIM nyílással, valamint egy Micro USB porttal és egy Reset/Power gombbal is. A 4G180 és a 4G185 két belső 4G/3G antennával és 2 WiFi antennával rendelkezik.

A 4G185 egy 1,44 hüvelykes, színes képernyővel rendelkezik, amely képes megjeleníteni a 4G/3G jelerősség mértékét, az akkumulátor állapotát, a szolgáltató nevét, a beérkezett SMS-eket, a WiFi állapota és a csatlakoztatott eszközök számát, a csatlakozásuk idejét és az általuk felhasznált adatforgalmat is. A 4G180 egy LED-es visszajelzőpanellel rendelkezik, amely megmutatja a 4G/3G jelerősséget és az internetkapcsolat minőségét (4 sáv), az akkumulátor állapotát, valamint a beérkező SMS-ek és a WiFi kapcsolat állapotát is jelzi.

A NETGEAR bemutatta új WiFi 6 AP-jait

A NETGEAR, a kis- és nagy méretű vállalkozásoknak szánt hálózati termékek vezető gyártója bejelentette a WAX214 és WAX218 falra vagy mennyezetre szerelhető WiFi 6 hozzáférési pontok megjelenését, ezzel kibővítve a Business Essentials termékcsaládot, amely erőteljes, könnyen telepíthető és megfizethető üzleti hálózati termékeket tartalmaz. A nagy teljesítmény és a kibővített lefedettség, valamint a kisvállalkozások számára megfelelő árral történő kombinálásával ezek a vezeték nélküli hozzáférési pontok jelentik a NETGEAR legjobb ár-érték arányú WiFi termékeit.

Az új Business Essentials termékcsalád legújabb tagjaiként a WAX214 és a WAX218 egyaránt költséghatékony megoldást kínál az otthoni munkát végző szakemberek, a mikrovállalkozások és a kiskereskedelmek tulajdonosainak az általános vezeték nélküli hálózati kihívások teljesítéséhez. A WAX214 és WAX218 fejlett technológiájának köszönhetően az olyan problémák, mint az instabil kapcsolat, a sávszélesség túlterheltség, a hálózat megszakadása, a komplex telepítés és a biztonság hiánya egyszerre megoldódnak. Ezek a WiFi hozzáférési pontok biztosítják azt, amire a kisvállalkozások tulajdonosainak és dolgozó szakembereknek a legnagyobb szükségük van az otthoni munkavégzésük teljesítményének és megbízhatóságának javításához.

Jobb lefedettség és fokozott biztonság

Legyen szó otthoni, vagy munkahelyi környezetről, a legjobb lefedettség elérése kulcsfontosságú tényezőnek számít. A szakemberek és a diákok otthoni munkavégzésével és tanulásával a WiFi hálózatok teljesítményével kapcsolatos biztonsági követelmények ugrásszerűen megnőttek.  A WAX214 és a WAX218 kihasználja a legújabb WiFi 6 szabványt, hogy nagyobb lefedettséget nyújtson, mint a korábbi generációs WiFi technológiák. Ez a fejlesztés jelentősen csökkenti a holtzónákat, hogy produktívabb és kevésbé frusztráló vezeték nélküli hálózati élményt teremtsenek.

A WAX214 és WAX218 lehetővé teszi akár négy különálló vezeték nélküli alhálózat létrehozását dedikált hálózati azonosítókkal (SSID), ezzel egyszerre fokozva a teljesítményt és a kapcsolatok biztonságát. A készülékek segítségével a kisvállalkozások tulajdonosai vagy a dolgozó szakemberek elkülöníthetik az üzleti/munkahelyi hálózat forgalmát a az otthonról tanuló gyermekeik adatforgalmától, valamint a hagyományos otthoni hálózati forgalomtól.  Ezenkívül az új hozzáférési pontok támogatják a WPA3 hitelesítést és titkosítást a legmagasabb szintű WiFi kapcsolat biztonsága érdekében, továbbá támogatják a DHCP NAT szervert is a fokozott tűzfalbiztonság érdekében.

„Az új WAX214, WAX218 és a NETGEAR Business Essentials termékcsaládja lehetővé teszi, hogy a kisvállalkozások és a szakemberek megbízható, nagy teljesítményű, rendkívül biztonságos és könnyen kezelhető WiFi hálózatokat telepítsenek a munkahelyi és az otthoni környezeteikben alacsony kiadások mellett.” – nyilatkozta Patrick Lo, a NETGEAR elnök-vezérigazgatója.

Nagyobb teljesítmény

Napjainkban egyre több eszköz igényel internetkapcsolatot. Felügyeleti kamerák, intelligens világítás, televíziók, audio/videó berendezések, digitális aláíró készülékek, IoT készülékek és egyéb mindennapos eszközök versenyeznek a számítógépekkel, nyomtatókkal és telefonokkal a hálózati hozzáférésért. A WiFi 6 40%-kal nagyobb sebességet nyújt, és négyszer több eszközt támogat egyidejűleg, mint egy WiFi 5 készülék. A gyorsabb kombinált átviteli sebesség (akár 3,6 Gbps a WAX218-on) a 2,4 Ghz-es és az 5 GHz-es frekvencián is egyaránt növeli a WiFi hálózat teljesítményét. Ezenkívül a WAX218 2,5 Gbps Ethernet portja lehetővé teszi, hogy egy WAX218 hozzáférési pontokból kiépített hálózatban a készülékek nagyobb sebességgel kommunikáljanak egymással, ezzel tovább javítva a WiFi hálózat teljesítményét és átviteli sebességét.

Egyszerű telepítés

Az új WAX214 és WAX218 hozzáférési pontokat úgy tervezték, hogy minden eddiginél egyszerűbben lehessen azokat telepíteni.  Az intuitív, webes kezelőfelület lépésről lépésre segít a hálózat gyors és egyszerű beállításában.  A kompakt méretükből adódóan pedig a WAX214 és a WAX218 is egyaránt könnyedén felszerelhető a falakra, a plafonra, vagy akár az asztalok tetején is el lehet mindkét eszközt helyezni. A letisztult kialakításuknak köszönhetően pedig könnyedén illeszkedik az otthoni és az üzleti környezetekbe egyaránt.

Tedd jövőbiztossá hálózatod

Az új WiFi 6 egyaránt elérhető az 5 GHz-es és a 2,4 GHz-es hálózati frekvenciákon is, hogy jövőbiztos hálózati környezetet teremtsen. Továbbá a WAX214 és a WAX218 is kompatibilis a WiFi 5 szabványt használó eszközökkel.

További jellemzők

Mindkét modell támogatja az Ethernet alapú áramellátást (PoE), így egyetlen kábel segítségével megoldható az adatátvitel és az energiaellátás biztosítása. Ez nagymértékben leegyszerűsíti a telepítést, továbbá nagyobb rugalmasságot kínál elhelyezés tekintetében is, hiszen a használatukhoz nincs szükség elektromos hálózati aljzatra. Azoknak a felhasználóknak, akik nem szeretnék kihasználni a PoE képességek előnyeit, lehetőségük van külön tápcsatlakozással rendelkező adapter vásárlására is.

FSP Hydro M Pro félmoduláris tápsorozat

Az FSP Group, a világ egyik vezető tápegység gyártója a Hydro M Pro sorozattal kínál ideális megoldást a megfizethető félmoduláris tápegységet kereső felhasználók számára. A megbízható kimenetet nyújtó DC-DC modul és a kiváló minőségű (450 V, 105°C) kondenzátorok tökéletes megoldássá teszik a Hydro M Pro sorozatot a magas áramellátást igénylő komponensek számára, emellett kiváló hatékonyságot és rendkívüli teljesítményt nyújtanak. A hidraulikus csapággyal ellátott, 120 mm-es, halk működésű ventilátor lehetővé teszi az optimális légáramlás biztosítását, amely megfelelő szintre hűti a PCB-t a túlmelegedés elkerülése érdekében. Tervezését tekintve, tápegység matt fekete bevonattal és szalagkábelekkel rendelkezik a stílusos és modern megjelenés biztosítása érdekében.

Nagy teljesítmény

A tápegységsorozat 500 W-os, 600 W-os, 700 W-os, 750 W-os, 800 W-os és 850 W-os teljesítményű kivitelezésben is kapható, ezzel megfelelnek a legújabb NVIDIA RTX 3000 és AMD RX6000 sorozatú grafikus kártyák tápellátási igényeinek. A 700 W feletti teljesítménnyel rendelkező modellek továbbá támogatják a kettős CPU tápkábelek csatlakoztatását, így kiváló megoldást nyújtanak a legújabb Intel Z590 és AMD X570 alapú platformokhoz is.

Félmoduláris kialakítás

A Hydro M PRO sorozatot félmoduláris kialakítással tervezték, amely nemcsak a felhasználók szereléssel töltött idejét csökkenti, hanem a rendezett megjelenést és az egyszerű kábelvezetést is lehetővé teszi.

80 Plus® Bronze tanúsítvány

A Hydro M PRO sorozat 80 PLUS Bronze (230 V EU) minősítéssel rendelkező tápegységekből áll, amelyek legalább 88%-os energiahatékonyságot garantálnak a tápegység névleges teljesítményének 50%-os terhelésnél, ezáltal csökkentve a villamosenergia költségeit.

Legfőbb tulajdonságok:

  • Megfelel a legújabb ATX 12V V2.52 és az EPS12 V2.92 szabványnak
  • Több, mint 88%-os hatékonyság általános használat mellett
  • Hidraulikus csapágyas, 120 mm-es ventilátor
  • Félmoduláris kialakítás fekete szalagkábelezéssel
  • Erőteljes +12 V-os egysínes kivitel
  • 450V, 105°C kondenzátorok a hosszabb élettartam garantálása érdekében
  • +5V és 3.3V DC-DC modulos kialakítás
  • Teljes védelem: OCP, OVP, SCP, OPP, OTP

Elérhetőség

A Hydro M PRO tápegységek már elérhetők a hazai viszonteladók kínálatában.

MSI Pen – egy intuitív kiegészítő a legújabb Summit Flip sorozathoz

Az MSI Pen egy CES 2021: innovációs kitüntetéssel díjazott kiegészítő kellék, amelyet kifejezetten a Summit Flip sorozathoz terveztek. Az MSI Pen új mércét jelent a rajzolás, a jegyzetelés, a szövegírás és a dokumentumok aláírása tekintetében, segítségével pedig megkönnyítheted a hétköznapi feladataid elvégzését. A minimalista megjelenésének és a megerősített, teljesen fém kivitelezésének köszönhetően pontosan olyan hatást kelt, mint egy töltőtoll. Az MSI Pen 4096 szintű nyomásérzékelést nyújt a könnyebb és változatos használat érdekében, továbbá MPP2.0 technológiával rendelkezik, amely stabilabb kapcsolatot biztosít. Ráadásul egyszerre ötvözi a digitális tollak és a prezentációs távirányítók előnyeit is.

Mindig kéznél

Az MSI Pen a mágneses kialakításának köszönhetően egyszerűen tárolható az MSI Summit Flip készülékek oldalán, ezzel megkönnyítve a hordozhatóságot, a tárolását és a használatba vételét.

Kivételes élmény

A legfinomabb vonalaktól egészen az árnyékolásig, vagy az ecsetvonalak húzásáig, az MSI Pen-ben található szenzor pontosan követi a kézmozdulatot, a fejlett nyomásérzékeléssel párosítva pedig kivételes valós idejű felhasználói élményt nyújt.

A kiegészítő két cserélhető és újratölthető tollheggyel érkezik: egy vékonnyal, amely a golyóstollakhoz hasonló érzetet nyújt, és egy vastagabb, kör alakú megoldással, amely a zsírkréták hegyéhez hasonlít. Az MSI Pen egy kiváló eszköz, amely többféle rajzeszközt is képes kiváltani és mindössze csak 13,5 g-os súllyal rendelkezik.

Produktivitás útközben is

Az MSI Pen fokozott produktivitást és hatékonyságot nyújt, bárhol is használod. A hosszú élettartamú akkumulátornak és a fejlett elektronikának köszönhetően akár 65 órás folyamatos üzemidőre is képes egyetlen töltéssel.

Intelligens akkumulátorjelzés

Az MSI Pen a világ első olyan digitális toll kiegészítője laptopokhoz, amely támogatja az akkumulátor töltöttségi szintjének jelzését és a merülési értesítés küldését a Windows operációs rendszernek. Az oldalsó LED-es visszajelzés és a számítógéped tálcájáról egyszerűen és gyorsan ellenőrizheted az akkumulátor aktuális állapotát.

MSI Pen Control alkalmazás

Az exkluzív MSI Pen Control alkalmazás lehetőséget nyújt, hogy egyedileg beállíthasd a toll nyomásszintjeit, valamint egy vagy két gombnyomásra akár általad kiválasztott alkalmazásokat is elindíthatsz.

Fokozott produktivitás

Az MSI Pen segítségével távolról irányíthatod a prezentációid, vagy akár az internetböngészésben is segítségedre lehet: csak nyomd meg egyszer a gombot az előrelépéshez, kétszer pedig a visszalépéshez. Emellett a gomb egyedileg személyre szabható, így akár szoftverek elindításához is használható.

Az MSI Pen várhatóan 2021 nyarán kerül kereskedelmi forgalomba Magyarországon.

Védd meg adataid a Synology megoldásaival

A Synology® Inc., a NAS és a megfigyelési rendszerek, valamint a minőségi hálózati megoldások vezető gyártója a modern korszak elvárásaihoz igazodva kiemelt figyelmet fordít az adatvédelemre. Az utóbbi évek során megnövekedett rosszindulatú programok és hackertámadások növekedésével pedig a felhasználók bizalma egyre inkább csökkent a multinacionális vállalatok felhőtárhelyeivel szemben. A Synology lokális adatmentési lehetőségeket biztosít, így akár internetkapcsolat nélkül is elérheted a saját, általad létrehozott felhőtárhelyedről az adataidat, továbbá akár más felhőszolgáltatásban tárolt adataidról is készíthetsz biztonsági mentést. A Synology többféle megoldást kínál a felhasználók eltérő igényeinek történő megfelelés érdekében.

Snapshot Replication

A Snapshot Replication egy ütemezhető megoldás, amely szinte azonnali adatvédelmet kínál, így garantálja, hogy a megosztott mappákban, iSCSI LUN-ban futó virtuális gépeken elhelyezett üzleti adatok még katasztrófa esetén is biztonságban lesznek és elérhetők maradnak. Az egyre több eszközön elérhető Btrfs fájlrendszer révén a Synology NAS a legmodernebb pillanatfelvétel-technológiákat alkalmazza, amelyek segítségével képes visszaállítani a fájlok adott időpontban érvényes verzióját. A fájlrendszer mindemellett a hagyományos biztonsági mentési megoldások esetében megszokott tárhely és számítási erőforrások töredékét használja fel. A Snapshot Replication ráadásul virtuális számítógépekhez is használható. A pillanatfelvételek által nyújtott védelem mellett a Snapshot Replication nagyszerű eszközöket kínál a rendszergazdák számára a tényleges feladatátvételi idő lerövidítésére, valamint a replikálási feladatok ellenőrzésére is. Tudj meg többet a Snapshot Replication-ról.

Synology Hyper Backup

A Hyper Backup segítségével minimális tárhelyfelhasználás mellett több különböző helyreállítási pontról is le tudod kérni az elmentett adataidat. A biztonsági mentési cél lehet egy helyi megosztott mappa, egy külső eszköz, egy másik Synology NAS eszköz, egy rsync-szerver vagy egy nyilvános felhőszolgáltatás (mint például a Google Drive, az Amazon Drive, a Dropbox, a Microsoft Azure, az S3-kompatibilis tárhelyek), illetve a Synology C2, a kifejezetten a Synology felhasználói számára készült felhőalapú biztonsági mentési szolgáltatás. A Hyper Backup lehetőséget kínál a mentések ütemezésére, a többverziós mentések készítésére, vagy akár a régebbi mentések automatikus törlését is lehetővé teszi. Mindezek mellett a fejlett adatfeldolgozási technológiák segítségével optimalizálhatod a tárhelykihasználást, biztonságba helyezheted fontos adataid és ellenőrizheted a biztonsági mentések állapotát, hogy azok biztosan mindig rendelkezésre álljanak. Tudj meg többet a Synology Hyper Backup-ról.

Synology High Availability

A váratlan szolgáltatásleállások komoly károkat eredményezhetnek vállalatodnak, valamint logisztikai problémákat is jelenthetnek az IT-részlegnek. A Synology High Availability (SHA) megoldást jelent ezekre a gondokra és zökkenőmentes utat kínál az adatok tükrözéséhez, valamint a szolgáltatások rendelkezésre állásának maximalizálásához. Az SHA csak egyes Synology NAS típusok esetén érhető el. Használata esetén az SHA két Synology NAS szervert egyetlen magas rendelkezésre állású klaszterban (vagy HA klaszterban) egyesít: az egyik szerver az aktív szerver szerepét tölti be, míg a másik készenléti passzív szerverként működik. Az aktív szerver kezeli az összes adatkérést és biztosítja a szolgáltatásokat, miközben a rendszer folyamatosan mindent replikál a passzív szerverre. Így teljes a hardveres és az adatredundancia, amely megoldást jelent váratlan katasztrófák esetére is. Tudj meg többet a Synology High Availability-ról.

Active Backup Suite

Az Active Backup segítségével egy helyen, a Synology NAS készülékeden kezelheted a VMware, a Hyper-V, a Windows-végpontok, a Microsoft 365 és a Google Workspace alatti adatokhoz tartozó biztonsági mentési feladatokat és egyetlen egyszerű konzolról irányíthatod azokat. A gyors és megbízható helyreállításnak köszönhetően az éppen futó szolgáltatásaid, a virtuális gépeid és fájljaid mindig azonnal rendelkezésre fognak állni. A szervezeteknek ma már nem csupán biztonsági mentésre van szükségük: az is kiemelten fontos, hogy a zsaroló támadások, összeomlások és merevlemez-meghibásodások esetén minél rövidebb idő alatt helyreállítsák a rendszert. Az Active Backup rugalmas és megbízható helyreállítási módszert kínál, amellyel csökkentheted a problémás állásidő kockázatát és garantálja az üzleti szempontból fontos szolgáltatások fenntartásának folytonosságát. Tudj meg többet az Active Backup Suite-ról.

BenQ – A Pantone Validated tanúsítvány előnyei

A Pantone egy jól ismert tanúsítvány a tervezők körében, akiket arra tanítanak, hogy a Pantone színkönyvtár segítségével válasszák ki és jelöljék meg a munkájukhoz felhasználandó színeket, különös figyelmet fordítva az „Év Pantone színe” jelölésre, hogy annak segítségével műalkotásokat, híreket, vagy akár események és filmek alapján készítsenek termékeket a kiválasztott szín alapján. A Pantone Color System, a Pantone Color Library, a Color Book vagy a Color Guide papírra nyomott, vagy textil hordozókra festett színeket jelöl. A Pantone Validated tanúsítás fontos szerepet játszik a fizikai színminták és a digitális adatok összekapcsolásában, amelyet a BenQ is felismert, így tervezői monitorjaikat a Pantone tanúsítvány alapján is hitelesítik.

A Pantone története

A Pantone eredetileg egy nyomda volt, amelyet az 1960-as években alapítottak, azonban felismerték, hogy a grafikai iparágban nincs hatékony színkommunikációs szabvány, ezért a vállalat 1963-ban bevezette az első Pantone Matching rendszert, amely 500 színt tartalmazott, célja pedig egy új fajta kommunikációs rendszer biztosítása volt. A Pantone Matching rendszert azóta továbbfejlesztették és több mint 1300 színre bővítették. Ezt követően 2007-ben az X-rite, a színmérési és -kezelési termékek vezető gyártója felvásárolta a Pantone-t.

Pantone hitelesítés a BenQ-tól

2019-ben a BenQ bejelentette a „Pantone Validated” tanúsítvánnyal rendelkező monitorok kínálatát, beleértve a DesignVue PD tervezői- és a PhotoVue SW fotós monitorokat. A BenQ az első professzionális képmegjelenítéssel foglalkozó márka, amely elkötelezett a Pantone Validated tanúsítvánnyal rendelkező professzionális monitorok létrehozása mellett. A hitelesítést az X-rite, a Pantone és a BenQ 2013-ban készítette elő, azóta pedig a BenQ folyamatosan használja a szabványt a monitorjai hitelesítéséhez.

A tanúsítvány előnyei

A Pantone Validated tanúsítás megszerzésének egyik előnye, hogy a legújabb Pantone termékhez, a PantoneLIVE-hoz is kapcsolódik. A PantoneLIVE a Pantone színkönyvtár digitális verziója, egy felhőalapú szolgáltatás, melynek célja, hogy a márkatulajdonosok, a tervezők, a PR szakemberek és a sajtó hozzáférjenek ugyanahhoz az adatbázishoz és ugyanazon színértékekhez, amely szükséges a munkájukhoz. A színek kezelése a felhőben történik. A Pantone Validated tanúsítás teszteli a monitor azon képességét, hogy pontosan reprodukálja a Pantone színeket. Ha a monitor képes pontosan megjeleníteni a színek bizonyos százalékát, akkor megkapja a monitor Pantone Validated tanúsítványt. A teszt színek ezreit ellenőrizheti. Ezért a tervezőknek, ha megbízható monitorra van szükségük, megtudhatják, hogy az általuk használt monitor megkapta-e a Pantone Validated tanúsítványt.

A DesignVue PD vagy PhotoVue SW sorozat egyaránt megkapta a Pantone Validated tanúsítványt. A PD sorozatú monitorok Pantone Validated tanúsítása gyárilag alapértelmezett, míg az SW sorozatú monitorok esetén a tanúsítvány a gyári beállításokra és a kalibrációs üzemmódokra egyaránt vonatkozik. A PD és az SW monitorok felhasználói egyaránt élvezhetik a beépített Pantone színpontosságot, továbbá az SW sorozatú monitorok esetén a felhasználók a BenQ szabadalmaztatott hardveres kalibrációs szoftvere – a Palette Master Element – segítségével is beállíthatják a Pantone színeket.

Elérhetőség

A Pantone Validated tanúsítvánnyal rendelkező SW és PD sorozatú monitorok már egyaránt elérhetők a hazai kiskereskedelmek kínálatában. Ha többet szeretnél tudni, kérjük vedd fel a kapcsolatot a BenQ helyi kereskedelmi, vagy PR képviseletével.

Weben keresztül menedzselhető switch széria érkezik a QNAP-tól

A QNAP bejelentette a QSW-M2108R-2C rack kialakítású, Layer 2 weben keresztül menedzselhető switch-cset. A 2,5 GbE, 10 GbE, valamint a praktikus Layer 2 menedzsment funkciókkal rendelkező QSW-M2108R-2C switch lehetővé teszi a sávszélesség hatékony kihasználását, ezzel kiváló belépő szintű hálózatkezelési megoldást kínálva. A félszélességű kialakításának köszönhetően a QSW-M2108R-2C ideális tárolási megoldást kínál a kisvállalkozások és szervezetek szervertermeibe.

A QSW-M2108-2C kettő 10 GbE SFP+/RJ45 porttal és nyolc 2,5 GbE RJ45 porttal rendelkezik (összesen tíz port található rajta), emellett kompatibilis a 10 GbE és az NBASE-T technológiákkal, így öt különböző sebességet is támogat (10 Gbps, 5 Gbps, 1 Gbps és 100 Mbps) a már meglévő Cat 5e és 6e kábeleken. A QSW-M2108R-2C emellett Layer 2 felügyeleti funkciókat (például LACP, VLAN, ACL és LLDP) is kínál egy felhasználóbarát webes GUI-n keresztül a hatékony sávszélesség-szabályozás és a fokozott biztonság érdekében. Félszélességű kialakításának köszönhetően akár két QSW-M2108R-2C is telepíthető egyetlen 1U rack állványra, ezzel hatékonyabb helykihasználást és kábelmenedzsmentet eredményezve.

„A kisvállalkozások nagy sebességű hálózat iránti igényeiknek való megfelelése érdekében a QSW-M2108R-2C egyaránt integrálja a 2,5 GbE és a 10 GbE nagy sebességű hálózati interfészeket.” – nyilatkozta Frank Liao, a QNAP termékmenedzsere, majd hozzátette: „A kompakt QNAP QSW-M2108R-2C switch lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy 1 vagy akár 2 modellt is telepíthessenek egyetlen 1U méretű rackba a sávszélesség rugalmas bővítése érdekében, a könnyedén kezelhető webes grafikus felület segítségével pedig egyszerűen kezelhetik és konfigurálhatják a hálózatot.”

A QSW-M2108R-2C egy olyan weben keresztül menedzselhető switch, amely támogatja a Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) protokollt, valamint kompatibilis az IEEE 802.3az energiahatékony Ethernettel és az IEEE802.3x Flow Control-lal teljes-duplex módban. A felhasználók könnyedén hozhatnak létre olyan kis- és közepes méretű hálózatokat, amelyek támogatják a bővítést, a redundanciát és a hurok megelőzést, miközben elkerüli a páratlan sávszélességből származó csomagvesztést, valamint csökkenti az alacsony sebességű és inaktív kapcsolatok energiafogyasztását. Az intelligens hűtőrendszerrel rendelkező QSW-M2108R-2C switch nagy sebességű hálózati teljesítményt biztosít, miközben minimalizálja a zavaró háttérzajt.

A QNAP kiadta a ZFS-alapú QuTS hero h4.5.2-es frissítését

A QNAP® Systems, Inc. (QNAP) kiadta a QuTS hero NAS operációs rendszer h4.5.2-es frissítését. Az előző verzióhoz képest számos új fejlesztéssel és javítással érkező QuTS hero h4.5.2 támogatja a valós idejű SnapSync-et, amely valós idejű adatszinkronizálását nyújt a kritikus adatmentésekhez, valamint a szabadalmaztatott QSAL (QNAP SSD Antiwear Leveling) algoritmust is, amely megakadályozza több SSD egyidejű meghibásodását, így nagyobb adatvédelmet és megbízhatóságot biztosít.

A valós idejű SnapSync átfogó adatvédelmet biztosít

A QuTS hero a 128 bites ZFS fájlrendszeren alapul, amely előtérbe helyezi az adatok integritását, valamint lehetővé teszi az adatok önjavítását, így tökéletes megoldást jelent a proaktív adatvédelmet igénylő üzleti adattároláshoz. A kompromisszumok nélküli katasztrófa utáni helyreállítás és a ransomware elleni védelem érdekében a QuTS hero támogatja a szinte korlátlan mennyiségű pillanatképek készítését, amely lehetőséget nyújt a többverziós mentések készítéséhez. A copy-on-write technológia lehetővé teszi a pillanatkép készítését anélkül, hogy az befolyásolná a folyamatban lévő adatírást. A fejlett blokk alapú, valós idejű SnapSync azonnal szinkronizálja az adatok változását több eszköz között is annak érdekében, hogy az elsődleges és a másodlagos NAS mindig megegyező adatokat tároljon, így a valós idejű katasztrófa utáni helyreállítás minimális RPO-val és adatvesztés nélkül végezhető el.

A QSAL megakadályozhatja több SSD egyidejű meghibásodását

Az SSD-k folyamatos terjedésével a vállalkozásoknak fel kell készülniük az adatvesztés kockázatára, különösen mert a meghibásodott SSD-kről nehéz helyreállítani az adatokat. A QSAL algoritmus rendszeresen ellenőrzi az SSD RAID élettartamát és tartósságát. Amikor az SSD-k élettartama a végső 50%-ot éri el, a QSAL dinamikusan osztja el az over-provisioning tárhelyet, hogy minden SSD-nek elegendő ideje legyen a blokkok újjáépítésre azelőtt, hogy az élettartamuk végéhez érnének. Ez megakadályozhatja több SSD-t egyidejű meghibásodását és javíthatja a teljes rendszer megbízhatóságát. A QSAL csekély negatív hatást jelent a tárhely kihasználása szempontjából, azonban jelentősen javítja a flash-tárolás általános adatvédelmét.

További QuTS hős jellemzők:

  • A fő memória olvasási gyorsítótár (L1 ARC), az SSD másodszintű olvasási gyorsítótár (L2 ARC) és a szinkronizált műveletek vérgehajtásához használt ZFS Intent Log (ZIL), valamint az áramkimaradás elleni védelem egyaránt támogatott a teljesítmény és a biztonság fokozása érdekében.
  • Akár 1 petabájt kapacitást támogatása az egyes megosztott mappákhoz.
  • Támogatja az általános RAID konfigurációkat és a ZFS RAID (RAID Z) natív kezelését, valamint a rugalmas tárolókészlet architektúrákat. A RAID hármas-paritás ellenőrzés és hármas-tükrözés magas-szintű adatvédelemet biztosít.
  • A blokk alapú beágyazott adat deduplikáció, tömörítés és sűrítés csökkenti a fájlok méretét a tárolási kapacitás megőrzése és a teljesítmény optimalizálása érdekében, továbbá javítja az SSD-k élettartamát is.
  • Támogatja az automatikus WORM végrehajtást. A WORM (Write Once, Read Many) a mentett adatok módosításának megakadályozására szolgál. A WORM megosztott mappákban az adatok csak írhatók, és nem törölhetők vagy módosíthatók az adatok integritásának megőrzése érdekében.
  • Az AES-NI hardveres gyorsítás növeli az adataláírás és a titkosítás/visszafejtés hatékonyságát SMB 3 használata esetén.
  • A több, igény szerint telepíthető alkalmazással rendelkező App Center lehetőséget nyújt a NAS-on a virtuális gépek és a konténeres tárolók engedélyezéséhez, a helyi/távoli/felhő biztonsági mentések végrehajtásához, a felhőalapú átjárók létrehozásához és egyéb más lehetőségekhez.

Tudj meg többet a QuTS hero funkcióiról és a NAS modellekről a https://www.qnap.com/quts-hero/ oldalon.
A funkciók specifikációi előzetes értesítés nélkül változhatnak.

DataLocker DL4 FE titkosított külső adattároló

A DataLocker, Inc., a titkosítási megoldások vezető szolgáltatója a mai napon bejelentette a DL4 FE külső adattárolót, amely a felhasználói körökben már ismert DL3 továbbfejlesztett verziója. A DL4 FE egy FIPS 140-2 3. szintű tanúsítvánnyal rendelkező külső adattároló, amely erőteljes, AES 256 bites titkosítási rendszer köré épül. Továbbá a központi menedzselhetőség révén még fejlettebb, intelligens biztonsági megoldásokkal növelhető a rajta tárolt adatok biztonsága. A DL4 FE megfelel a TAA-szabványnak is, valamint óriási, 15.3TB kapacitással is elérhető. A DataLocker termékéhez elérhető a Simply Secure™ megoldás is, valamint 3 év, teljeskörű garancia vonatkozik rá.

Az eszköz újdonságai
Míg elődje a DL3 még csak monokróm kijelzővel rendelkezett, a DL4 FE már színes, valamint az alfanumerikus karakterek helyét folyamatosan változtató kijelzőt kapott, így az ujjlenyomatok elhelyezkedése alapján sem állapíthatóak meg a lehetséges karakterek. Tokozásában még masszívabb, leejtésnek és ütődéseknek ellenállóbb lett. Csatlakozásban is fejlődött, az USB-C porton keresztül még magasabb adatátviteli sebességre képes.

Természetesen használható önmagában is, azonban központi menedzselhetősége teszi igazán az iparág vezető megoldásává, melyben számos haditechnikai-, repülési- és fejlesztési cég mellett bankok is megbíznak.
A SafeConsole®-on keresztül válik elérhetővé ez a funkció, mely esetében az adminisztrátor akár távolról megsemmisítheti az eszközt, vagy lezárhatja azt.
A SilentKill™-funkciót fenyegetés, zsarolás és egyéb erőszakos cselekmények esetére fejlesztették. Az eszköz átadásának kikényszerítése esetén, lehetőségünk van egy speciális kódot megadni, ekkor az teljesen megsemmisíti a rajta tárolt titkos adatokat.

A használatához nincs szükség szoftver telepítésére a kliens gépen. Ez ugyanakkor azt is jelenti, hogy a DL4 FE gyakorlatilag egy, közvetlenül a dobozból kivett, mindenfajta telepítés és beállítás nélkül használható adattárolóként üzemel.

Egyes haditechnikai felhasználásra szánt verziók képesek önmaguk fizikális megsemmisítésére is (ezek vásárlásához speciális minősítésre van szükség – kereskedelmi forgalomban nem érhetőek el).

A SafeConsole® nemcsak hálózati lokalizációs diszkriminációt és ZoneBuilder alapú GPS-lokalizálást biztosít, hanem ehhez teljes menedzsmenttel is rendelkezik. Távolról irányíthatjuk és lezárhatjuk az eszközöket, az adminisztrátorok pedig törölhetik vagy újraírhatják a felhasználói jelszót, megnézhetik az eszköz „útvonalát”, valamint annak összes szoftveres és fizikai változására ráláthatnak valós időben. És természetesen megsemmisíthetik azt.

A DL4 FE továbbá beépített Anti-malware védelemmel is rendelkezik, így még mielőtt eljutna az adat az SSD-re vagy HDD-re, még azelőtt megsemmisíti azt, és lehetetlenné teszi az írási folyamatot. Ezzel nagyfokú biztonságot kínálva az adathalász és egyéb kártékony kódok ellen.

A termékeket az Egyesült Államokban hadiipari cégek, a kormányzat, ügyvédi irodák, valamint a gyógyszeripar és még számos egyéb ágazat használja.