Szerző: Peti

Zalman Z8 – Stílus hosszú távra

Z8 néven mutatkozik be a dél-koreai gyártó legújabb számítógépháza, mely a mai igényeknek megfelelően többféle kialakítással és ventilátorral érkezett meg a magyar piacra. A méreteket tekintve ezúttal egy nagyobb megoldásról van szó, mely akár a 280 mm széles E-ATX alaplapokkal is kompatibilis, de természetesen a kisebb megoldásokhoz is kiváló választás lehet, hiszen a felsőkategóriás grafikus kártyák például manapság már igencsak méretes darabok tudnak lenni. Egészen pontosan 350 mm hely jut a VGA-nak, a processzorhűtő pedig maximum 162mm magas lehet.

Az újdonság három verzióban érkezik, mindháromban hátul 1 darab, elől pedig 3 darab 120 mm-es ventilátor található. A Zalman Z8 ventilátorai RGB világítás nélkül érkeznek, az előlap pedig egy fém „mesh” megoldás a lehető legjobb hűtés érdekében. A Zalman Z8 MS szintén ilyen előlappal, ám RGB-s előlapi ventilátorokkal érkezik, míg a Zalman Z8 TG edzett üveg előlapot és három RGB-s előlapi ventilátort kínál. Természetesen további extra ventilátoroknak és vízhűtéses megoldásoknak is jut majd hely.

Az I/O panel a ház felső részén kapott helyet. Itt két darab USB 3.0, 1db USB 2.0, valamint a szokásos fejhallgató/mikrofon páros kapott helyet egy állapotjelző LED társaságában. Alul és felül mágneses porszűrőket is kínál a Zalman Z8, a kábelmenedzsment pedig sokkal egyszerűbb a dedikált borítólemez miatt.

Az ADATA bemutatta az antibakteriális bevonattal rendelkező UV240P USB flash meghajtót

Az ADATA Technology (Tajvan Stock Exchange: 3260.TWO), a nagy teljesítményű DRAM modulok, a NAND flash termékek, mobiltartozékok, gaming termékek, elektromos motorok és egyéb ipari megoldások vezető gyártója bemutatta az antibakteriális bevonattal rendelkező UV240P USB flash meghajtót. A kompakt kialakítású, egyszerűn felhajtható védőkupakkal rendelkező UV240P a japán Ishizuka vállalat IONPURE® szervetlen ezüstion bevonatát alkalmazza, amely megakadályozza a kórokozók terjedését és hatékonyan elpusztítja a mikroorganizmusok 99%-át.

Higiénikus megoldás

Az ezüstion bevonatú UV240P megakadályozza a mikroorganizmusok terjedésének növekedését, így jelentősen csökkenti a kártékony kórokozók fertőzésének esélyét. Az általánosan használt adathordozókkal szemben IONPURE® szervetlen ezüstion bevonata hatékony védelmet kínál a mikroorganizmusok 99%-ával szemben.

Egyszerű használat

Az USB 2.0 csatlakozással rendelkező flash meghajtó egy egyszerűen felhajtható kupakkal rendelkezik, így a csatlakozófelület védve marad az esetleges sérülésekkel szemben. Továbbá az adathordozót a kialakításának köszönhetően a felhasználók akár a kulcstartójukon is magukkal vihetik.

Három eltérő kapacitás

Az UV240P háromféle kapacitásban (16 GB, 32 GB és 64 GB) érhető el, hogy megfeleljen a felhasználók eltérő dokumentum-, fénykép-, videó és adattárolási igényeinek.

Széleskörű kompatibilitás

Az új flash meghajtó az USB 2.0 csatlakozási felületnek köszönhetően egyaránt támogatja a Windows, Linux és Mac operációs rendszereket és kompatibilis az egyéb USB 2.0 vagy újabb támogatással rendelkező technológiai eszközökkel, beleértve a NAS hálózati rendszereket, média lejászókat, intelligens televíziókat és konzolokat is. Mindezek mellett a meghajtó 5 éves gyártói jótállással rendelkezik, amely bizonyítja az ADATA elhivatottságát a felhasználók felé és a termékeik megbízhatóságát is.

A Synology bemutatja úl M.2 NVMe SSD-it és a 10/25 GbE hálózati kártyáit

A Synology Inc. bemutatta a két új SSD gyorsítótárazáshoz tervezett, nagyvállalati M.2 NVMe SSD-jét, valamint a legújabb generációs 10/25 GbE hálózati adaptereit, amelyekkel tovább növelhető a tárolási és hálózati teljesítmény. 

Az SNV3400 M.2 2280 és az SNV3500 M.2 22110 NVMe SSD termékcsalád új, 800 GB kapacitással érkező típusai kiváló megoldást jelentenek a nagyobb adatmennyiséget kezelő felhasználóknak is, hiszen jobb teljesítményt kínálnak a HDD-s tömbökhöz képest.

A kétportos 10 GbE SFP+ E10G21-F2 nagyszerűen kiegészítést nyújt a nagy sebességű hálózati adapterek termékcsaládjában, a két portos 25 GbE SFP28 E25G21-F2 pedig akár 25 GbE sebességű csatlakoztatási lehetőségeket is képes nyújtani a felhasználóknak.

„A legújabb NAS készülékeinket a bővíthetőség jegyében terveztük, hogy megfeleljünk az ügyfeleink jövőbeni adattárolási, gyorsítótárazási és csatlakoztatási igényeinek.” – nyilatkozta Peggy Weng, a Synology termékmenedzsere. „Az új megoldásokkal továbbra is arra törekszünk, hogy saját gyártású adattárolási és hálózatkezelési lehetőségeket, valamint egy megbízható ökoszisztémáját kínáljuk.”

Nagyobb méretű SSD gyorsítótárak támogatása

„A költséghatékony, mégis kiváló teljesítményű és nagy kapacitású adattárolási megoldások iránti növekvő igények kielégítésére válaszul tavaly bemutattuk a kifejezetten gyorsítótárazáshoz kifejlesztett M.2 NVMe SSD-inket.” – nyilatkozta Julien Chen, a Synology termékmenedzsere. „A nagyvállalati szintű meghajtóink a megbízható teljesítményüknek és a termékcsaládunk többi tagjával való zökkenőmentes integrációjának köszönhetően rendkívül népszerűvé váltak.”

„A két új, nagyobb kapacitású modellnek köszönhetően a felhasználók nagyobb tárolótömbök létrehozása mellett is megtapasztalhatják az NVMe SSD gyorsítótár előnyeit, így ezzel a gazdaságos megoldással a lehető legtöbbet hozhatják ki a HDD-tömbjeikből.” – tette hozzá Julien Chen.

A Synology SNV3000 sorozatú SSD-ket az intenzív gyorsítótárazást igénylő alkalmazásokhoz fejlesztettük ki, amelyeknél kiemelkedően fontos az adatintegritás. Ilyenek lehet például a virtualizáció, a forgalmas adatbázisok, az AI- és a HPC-projektek.

A több mint 205 000/40 000 4K maximális véletlenszerű olvasási/írási IOPS teljesítménynek és az 500 TBW-s élettartamnak köszönhetően az SNV3000 sorozat nagy sebességű gyorsítótárazást biztosít számos területen a multimédiás utómunkálatoktól kezdve az adatbázis alkalmazásokig, továbbá hatékonyan csökkenti a műveletek végrehajtásának késleltetését is.

A Synology DiskStation Manager (DSM) rendszerével való teljeskörű integrációnak köszönhetően az SNV3000 sorozat élettartamára vonatkozó elemzései a tényleges használaton alapulnak. Az elhasználódásra és cserére figyelmeztető valós idejű értesítéseknek köszönhetően a felhasználók többet hozhatnak ki minden egyes meghajtó élettartamából.

MSI: Hogyan válaszd ki a megfelelő RTX30 sorozatú laptopod

A közelmúltban számos laptopmárka jelentette be az NVIDIA RTX 30 Ampere grafikus megoldásokkal felszerelt laptopjait. Azonban ahhoz, hogy a felhasználók megértsék, melyik RTX 30-as sorozatú laptop lehet a számukra megfelelő választás, érdemes utánajárni a teljesítményt befolyásoló tényezőknek.

Resizable BAR technológia

Az Resizable BAR egyike azoknak az új technológiáknak, amelyek akár 5-10%-os teljesítménynövekedést is kínálhatnak bizonyos esetekben. Az Resizable BAR egy fejlett PCI-Express technológia, amely lehetővé teszi a CPU számára, hogy hozzáférjen a GPU teljes VRAM-jához és kezelni tudja azt. Ha pedig egyszerre több kérés érkezik, akkor a hozzáférés azonnal megtörténhet ahelyett, hogy várni kellene arra, hogy az egyes magok elérjék a videómemória töredékét. Érdemes megjegyezni, hogy az MSI az első márka, amely integrálja a „Resizable BAR technológiát” az NVIDIA GeForce RTX 30 sorozatú laptopjaiba, beleértve a GS/GE/GP/GF sorozatot, valamint a Creator 15 laptopot is.

A felső kategóriás GPU-k teljes PCIe sávszélességet igényelnek

Az új kiadású NVIDIA Ampere GPU-k arra születtek, hogy a csatatér legjobb fegyverei legyenek. A csúcsteljesítmény elérése érdekében a PCIe sávszélessége jelentős szerepet játszik az adatátvitel sebességében. A PCIe Gen 3 x16 interfésznek köszönhetően az RTX30 GPU-k teljesítményét semmi sem fogja vissza, így mindig a legjobb FPS-t fogja biztosítani a játékokban. A PCIe egyfajta autópályának fogható fel, ami a CPU és a GPU közötti adatátvitelért felel.  Ha a sávszélesség nem elég széles az adatok kezeléséhez, az teljesítményromláshoz vezethet. A PCIe Gen 3 x16 nagyobb sávszélességet biztosít a prémium grafikus megoldások számára, a személyi számítógépek után pedig az MSI RTX30-as sorozatú laptopjainak teljes kínálata használja a technológiát.

A magas CPU órajel segít abban, hogy kihasználhasd a GPU teljes potenciálját

A magas CPU órajel elengedhetetlennek számít egy gamer laptop esetén. Bár a GPU jelentős szerepet játszik a grafika feladatok elvégzésében, a CPU szintén fontos a játékok fizikai objektumainak és azok mozgásainak kiszámításához. Teljesítményt rendkívüli mértékben befolyásolja a CPU órajelének nagysága.

Ennek következtében kifejezetten fontos, hogy egy csúcskategóriás GPU egy magas órajelű CPU-val legyen társítva. Ha a CPU nem képes lépést tartani a GPU sebességével, a rendszer nem fogja tudni kihasználni a grafikus megoldás valódi erejét. Az MSI GE sorozat és az MSI GS66 tökéletes példája egy RTX 3080 GPU és egy 5,3 Ghz-et is támogató Intel Core i9 CPU összepárosításának, emellett az MSI gamer laptopjai olyan Intel Core i7 CPU-kat használnak, melyeknek órajele elérheti az 5 Ghz-et is, így kiváló teljesítményt nyújt a játékok során.

Széleskörű csatlakoztathatóság a Thunderbolt™ segítségével

Ha üzleti szakemberként dolgozol, tartalomgyártó vagy játékos vagy, esetleg csak könnyedén szeretnél csatlakozni egy 4K-s kijelzőhöz, akkor egyetlen univerzális megoldás mindent képes leegyszerűsíteni.  A Intel által tervezett Thunderbolt™ egy egyedülálló technológia, amely kizárólag az Intel CPU-val felszerelt platformokat támogatja. A Thunderbolt™-tal ellátott, karcsú és nagy teljesítményű laptopok, az MSI GS66 és a Stealth 15M képes akár 40 Gbps sebességű adatátvitelre és 100 W-os töltésre is.  Ennek köszönhetően egy 4K-s filmet akár 30 másodperc alatt is továbbíthatsz!

Az RTX30 sorozatú laptopok esetén így érdemes arra figyelni, hogy támogassa a Resizable BAR technológiát, a PCIe Gen 3 x16 interfészt, a magas CPU órajeleket (5 GHz felett) és a Thunderbolt™ csatlakozást. Ez a négy elem rendkívüli módon képes befolyásolni a teljesítményt, ráadásul mindegyik megtalálható az MSI legújabb GS/GE/GP/GF sorozatú megoldásaiban és a Creator 15-ben.

Tenda W15E vezeték nélküli hotspot router – a vásárlói elégedettség kulcsa

 Manapság a WiFi kapcsolat biztosítása egyfajta elvárt szolgáltatássá vált, így szinte minden üzlethelyiség/vállalkozás gondoskodik az internetkapcsolat biztosításáról.

A pandémia ideje alatt jelentősen megnövekedett az online kereskedelem forgalma, azonban a vásárlók jelentős része még így is a személyes átvételt részesíti előnyben, a sorban állás idejét pedig többnyire az internetet böngészve töltik el telefonjaikon. Ilyen esetekben szükség lehet arra, hogy a vezeték nélküli router több felhasználó igényeit is ki tudja elégíteni, hiszen a vásárlók több időt tölthetnek el a boltok kínálatait szemlélve, a megfelelő kapcsolat pedig növeli a vásárlói elégedettséget is. A Tenda az említett igények alapján tervezte meg a W15E vezeték nélküli hotspot routerét.

A W15E-t úgy tervezték, hogy megfelelő vezeték nélküli kapcsolatot kínáljon a kis irodák, a kávézók és a viszonylag nagy méretű munkahelyek, üzlethelyiségek számára. Támogatja a 802.11a/n/ac szabványokat és akár 1200 Mbps sebességet os képes nyújtani. Külső erősítővel és 4 nagy erősségű antennával rendelkezik, amelyek kiváló vezeték nélküli lefedettséget és jó minőségű WiFi-élményt nyújtanak a mobil felhasználók számára. Mindemellett a 11ac kétsávos technológiát alkalmaz, támogatja a záridőt és az 5 Ghz-es sáv intelligens vezérlését a jobb élmény biztosítása érdekében.

A W15E lehetővé teszi a Captive Portal használatát, amely elengedhetetlen funkció a vásárlók hitelesítéséhez és biztonságos hozzáférés garantálásához. A Captive Portal a biztonságos kapcsolat mellett a márkád promótálásában is segít, hiszen egyszerűen megjelentíheted legújabb akcióidat, továbbá részletesebb információt is kínálhatsz vállalkozásodról.

Az intelligens sávszélesség-elosztásnak köszönhetően a router képes a terheléstől függően automatikusan beállítani a le- és feltöltési sebességet, így a legforgalmasabb napokon is megfelelő WiFi sebességet biztosít. A W15E több VPN protokollt is támogat, beleértve az IPsec, a PPTP és az L2TP protokollt is kliens és szerver módban egyaránt. Továbbá a LAN-LAN/Client-LAN móddal könnyedén kiépíthető a biztonságos kapcsolat a vállalati központ és a kirendeltségek között.

Testre szabható akkumulátortöltők az FSP-től

Egy akkumulátortöltő kiválasztásakor több tényezőt is figyelembe kell venni, hogy megakadályozzuk az akkumulátorok hibás működését, vagy annak teljes meghibásodását. Az FSP akkumulátortöltők széles választékát kínálja az 7S-16S akkumulátor modulokhoz. A 84W-20KW teljesítményű kimenet tökéletes a különböző területeken történő alkalmazáshoz, beleértve a külső vagy fedélzeti töltőként való használatot.

Az optimalizált áramköri kialakítás, a programozható töltési görbe és a hatékony hőelvezetés képes megvédeni az akkumulátorokat, ezzel meghosszabbítva azok élettartamát, továbbá stabil és tartós működést tesznek lehetővé. Az FSP testre szabható szolgáltatásokat nyújt az ügyfelei számára a legideálisabb termékek tervezéséhez a különböző akkumulátor-specifikációk, az üzemi környezet feltételei és a biztonsági előírások alapján.

Az FSP akkumulátortöltők nagy teljesítménnyel, magas megbízhatósággal, hatékony hőelvezetéssel, programozható töltési görbével és teljes védelemmel rendelkeznek. A termékek a felhasználási területek alapján lettek felosztva, így külön megoldásokkal szolgálnak a könnyű-, a teljesen elektromos-, valamint az ipari járművekhez.

Könnyű elektromos járművek:

Akkumulátortöltők kézi és hordozható eszközökhöz. A könnyű és kompakt termékeket olyan esetekben használják, ahol a fizikai védelem érekében a lehető legtöbb biztonsági előírásoknak kell megfelelni. Kiváló példa erre az elektromos kerékpárok töltője. Ez a sorozat 90%-os hatékonysággal, hordozható kivitelezéssel és vizuális töltési állapotjelzésekkel rendelkezik, mindemellett -10°C ~+ 40°C-os hőmérsékletű környezetben is biztonságosan használhatók. Ezek a termékek megfelelnek a legtöbb országban alkalmazott biztonsági előírásoknak.

  • Négy töltési mód az akkumulátorok teljesítményének fenntartása érdekében.
  • Ventilátor nélküli kivitelezés kiváló hőelvezetéssel.
  • Beépített védelem: OCP, OVP, OTP, SCP.
  • Biztonsági tanúsítványok: IEC / UL változatok.
  • Széles hőmérsékleti tartományban működik.

Teljesen elektromos járművek:

Ez az akkumulátortöltő sorozat a tisztán elektromos/hibrid meghajtású/nagy hatótávolságú hosszabbítókhoz és más, új energiát hasznosító járművekhez készült. A termékek magas konverziós hatékonysággal rendelkeznek, valamint megfelelnek a különböző víz- és porálló szinteknek, lehetővé téve a zord körülmények közötti zavartalan működést és a biztonságos szállítást is.

  • A CC-CV töltési mód fenntartja az akkumulátorok 100%-os teljesítményét.
  • Egyedi hűtésrendszer a zord körülményekhez (-30°C ~+ 85°C).
  • Vízálló és porálló kivitelezés, akár IP67 tanúsítvány.
  • Hőmérséklet figyelés.
  • Fordított csatlakozás elleni védelem.
  • Nagy bemeneti feszültség elleni védelem.

Ipari alkalmazások:

Ezek a termékek alkalmasak a mobil rakodógépek vagy olyan eszközök kezeléséhez, amelyek gyakori magas szintű rezgéseknek, ütéseknek és hőmérsékletváltozásoknak (beleértve a hűtést is) vannak kitéve. Az FSP a partnerei igényei alapján bármelyik termékét képes egyénileg testre szabni.

  • Az aktív hőelvezetési rendszer hatékonyan képes meghosszabbítani a töltő élettartamát.
  • Magas megbízhatóságú és kiváló minőségű töltés.
  • Hosszú használati idő különböző üzemmódokban.
  • Többféle termék a különböző alkalmazási igényekhez.

A fent említett lehetőségek mellett fontos szerepet játszanak az olyan tényezők is, mint a bemeneti feszültség, az akkumulátor típusa, a töltési feszültség, az áramfelvétel és a töltési idő meghatározása is. Az FSP a professzionális kutatási és fejlesztési létesítményének és a gyártási képességeinek köszönhetően a legjobb választást jelenti az egyedi akkumulátortöltők létrehozásához. 

A BenQ bemutatja a világ első 4LED gamer projektorját

A BenQ, a világ vezető DLP projektor gyártója bemutatta az X1300i-t, a piac legfejlettebb gamer projektorát. Az X1300i az iparágban vezető alacsony késleltetéssel és AV-optimalizált gyors-beállításokkal rendelkezik az eltérő játéktípusokhoz. Az X1300i lenyűgöző színeket kínál a BenQ CinematicColor-nak köszönhetően, továbbá ez világ első Google által is hitelesített Android TV™ rendszerrel rendelkező projektora.

„A BenQ az X1300i-vel az alacsonyabb bemeneti késleltetésen túl arra törekedett, hogy minden korábbinál mélyebben elmerülhessenek a játékosok kedvenc fantáziavilágaikban.” – nyilatkozta Steve Chu, a BenQ Europe elnöke. „A dedikált játékmódok lehetővé teszik a gamerek számára, hogy másodpercek alatt tökéletesen, kifejezetten játékokra optimalizált audiovizuális beállításokat alkalmazhassanak, amelyekbe beletartozik a 8 ms-os válaszidő és a 120 Hz-es képfrissítés is.”

Az X1300i kiegyensúlyozott 3000 ANSI lumenes fényerővel, széleskörű 98%-os Rec.709 CinematicColor színlefedettséggel és tűéles, 500 000:1 arányú szuper magas kontraszttal rendelkezik, amely támogatja a Dynamic Black algoritmusokat is. Emellett a 4K kompatibilitás, a natív Full HD 1080p felbontás és a projektorra optimalizált HDR HDR10/HLG támogatás garantálja a jövőbiztos vizuális teljesítményt. A 4LED-es fényforrása az automatikus színkalibrációval biztosítja a tökéletes játékélményt.

Az előre beállított játékmódok mellett az X1300i teljes elmerülést nyújt az erőteljes 5W x 2 sztereó hangszóróknak köszönhetően, melyet a BenQ díjnyertes treVolo Audio csapata fejlesztett. A hangzást továbbá a Bongiovi DPS (Digital Power Station) technológia is fokozza, amely végeredményben részletgazdagabb hangzást kínál. Az RPG játékok kedvelői értékelni fogják a hihetetlen sztereó képalkotást, a sportrajongók valósággal odalesznek a tiszta hangzásért és az élénk színekért, a fejlett térhatásnak köszönhetően pedig az FSP rajongók is könnyebben meghallhatják az ellenfeleik lépéseit.

Az X1300i a világ első Google által hitelesített Android TV projektora, amely lehetőséget nyújt a Google Play és az Amazon Prime Video használatára is a végtelen szórakozás biztosításához, továbbá támogatja a különböző készülékek képernyőjének tükrözését is.

A stílusos kialakítással, a rugalmas 1,2-szeres zoom-mal, a 2D-s trapézkorrekcióval és a fejlett AV-csatlakozással rendelkező X1300i tökéletes megoldást jelent minden háztartásba. Az X1300i 4LED fényforrása több mint 30 000 órás élettartammal rendelkezik, így akár 10+ éven keresztül is képes a gyönyörű és élénk színek megjelenítésére anélkül, hogy a fényforrás cseréjére lenne szükség.

Megjelent az ADATA SE900G RGB külső SSD

Az ADATA Technology (Tajvan Stock Exchange: 3260.TWO), a nagy teljesítményű DRAM modulok, a NAND flash termékek, mobiltartozékok, gaming termékek, elektromos motorok és egyéb ipari megoldások vezető gyártója bemutatta az ADATA SE900G-t, amely egyike azon kevés külső SSD-nek a piacon, melyet szemkápráztató RGB világítással láttak el.

Az ADATA SE900G egy USB 3.2 Gen2x2 külső SSD, amely ötvözi a teljesítményt és a ragyogó stílust. Az SE900G kiváló használhatóságot és teljesítményt nyújt, az olvasási és írási sebessége pedig elérheti az akár 2000 Mb/s-ot is. A SE900G ennek következtében nagyjából huszonötször gyorsabb, mint egy hagyományos külső merevlemez. A felhasználók egy 10 GB-os 4K HD filmet nagyjából 10 másodperc alatt képesek átmásolni rá.

Kiváló teljesítmény mellett az SE900G egy káprázatos RGB kialakítással rendelkezik, ezzel egyedülállóvá téve a külső SSD-k között. Az RGB világítás a felső borítás 74%-át fedi le, így összekeverhetetlen fényerőt és látványt nyújt. Sőt, az RGB világítás egy kocka mintás panelen szűrődik át, amely jellegzetes és kifinomult megjelenést kölcsönöz az eszköznek. Azok a felhasználók, akik már egyedi RGB világítású munkaállomásokat, vagy gaming rendszereket építettek, különösen értékelni fogják az SE900G káprázatos stílusát.

Az SE900G számos eltérő kapacitással érhető el (512 GB / 1 TB / 2 TB), tökéletesen megoldássá téve az alkotóknak a nagy fájlok tárolásához, valamint a játékosoknak a konzolos játékaik tárolásához. Amikor a gamerek újra játszani szeretnének egy adott játékkal, csak csatlakoztatniuk kell az SE900G-t, amely jóval gyorsabban betölt mindent, mint egy hagyományos külső merevlemez.  

Az SE900G mindegyik elterjedt operációs rendszert támogatja, beleértve az Androidot, a macOS-t és a Windows-t is. A felhasználók egyszerűen megtekinthetik videóikat, fényképeiket, lejátszhatják kedvenc zenéiket, valamint megoszthatják azokat több eszköz között az SE900G segítségével.

Megjelent a DataLocker új, nagy kapacitású USB meghajtója

A DataLocker, Inc., a titkosítási megoldások vezető gyártója bejelentette a legújabb titkosított USB meghajtó megoldását. A DL4 FE gyökeres változást kínál a biztonsági szakemberek számára a fokozott védelemnek és az egyszerű távkezelésnek köszönhetően, egy kompakt kialakítású, maximum 15,3 TB kapacitású USB meghajtóval.

„Az állami szereplők, a hackerek és a kiberkartellek támadása folytatódik. A támadók több terrabájtnyi adatot próbálnak eltulajdonítani, hogy váltságdíjat kérhessenek értük. Továbbá akadnak olyanok is, akik az alapvető informatikai rendszerekhez próbálnak jogtalan hozzáféréshez jutni, hogy később kihasználhassák azokat. Az iparágban szükségünk van olyan hatékony titkosító eszközök használatára, amelyek az adatokat a tulajdonosaik kivételével teljesen használhatatlanná teszik mindenki számára. Mindig is erre törekedtünk, megoldásaink pedig folyamatosan fejlődnek velünk együtt.” – nyilatkozta Jay Kim, a DataLocker vezérigazgatója.

„Az új DL4 FE több, mint egy titkosított meghajtó. Egyszerűbb megoldást kínál a bizalmas adatok kezelésére akár több száz felhasználó és távoli helyszín esetén is. A DL4 FE-t olyan iparágak számára készítettük, amelyek szigorú elvárásokkal rendelkeznek a nagyméretű adatfájlok biztonságos továbbításához, valamint olyan szervezetek számára, ahol az adatok biztonságának megőrzésével mentenek életet. Úgy tekintünk a DL4 FE-re, mint a világ legérzékenyebb adatainak egyszerűbb védelmére tervezett eszközére.” – tette hozzá.

A FIPS 140-2 Level 3. szabvány alapján tervezett, és Common Criteria EAL5+ tanúsítvánnyal rendelkező vezérlővel felszerelt DL4 FE a legbiztonságosabb nagy kapacitású USB meghajtó a DataLocker kínálatában. Az AES 256 bites hardveres titkosítás biztosítja, hogy az eszközön lévő adatok visszafejtése szinte lehetetlen legyen a behatolók számára.  Ezenkívül számos olyan biztonsági funkcióval rendelkezik, amelyek a legérzékenyebb adatokat a legigényesebb körülmények között is biztonságban tartják:

  • Távoli megsemmisítés – Lehetővé teszi az adminisztrátorok számára, hogy az eszközt és a rajta tárolt adatokat távolról megsemmisítsék, hogy megakadályozzák a titkosítási kulcsok eltulajdonítását.
  • SilentKill™ – Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy egy speciális kód megadását követően azonnal megsemmisítsék az eszköz büntető rutinját és a titkosítási adatokat.
  • Véletlenszerű érintőképernyős billentyűzet – Megakadályozza a kijelzőn található ujjlenyomatok felületi elemzését, illetve azt, hogy az illetéktelen behatolók a különböző mintázatok alapján kitalálják az eszköz jelszavát.
  • Fizikai védelem belső kriptográfiai modulok számára – A megerősített belső elektronika és a külső váz növeli a fizikai biztonságot.
  • Integrált maleware védelem – A McAfee® integrált anti-malware megoldása átvizsgálja és karanténba helyezi az eszközön található fertőzött fájlokat.

A DL4 FE egyik legnagyobb előnye a távvezérlésben rejlik. A DataLocker SafeConsole® felügyeleti platformja megkönnyíti DL4 FE kezelését az adminisztrátorok számára: biztonságos házirendeket állíthatnak be/hozhatnak létre, távolról törölhetik vagy megsemmisíthetik az eszközöket, visszaállíthatják a jelszavakat, vagy átvizsgálhatják a meghajtókat, hogy lássák, milyen adatok kerültek hozzáadásra, módosításra vagy törlésre. A SafeConsole lehetővé teszi az adminisztrátorok számára, hogy távolról zárolják vagy engedélyezzék az USB portok használatát a PortBlocker® segítségével. A SafeConsole már elérhető Windows számítógépekhez.

A DL4 FE egyaránt elérhető SSD, valamint merevlemez (HDD) formában is. Emellett 1 TB és 15,3 TB közötti kapacitású változatok is elérhetők. A DL4 FE USB-C vagy USB-A segítségével csatlakozik a rendszerekhez és kompatibilis a legtöbb a Mac, Windows és Linux operációs rendszerekkel, valamint minden olyan géppel, amely támogatja a külső adattárolók csatlakozását.

A BenQ PhotoVue sorozat tervezési filozófiája

A BenQ AQCOLOR monitorok egyedülálló eszközöket kínálnak grafikus szakembereknek, amelyek lehetővé teszik a jobb és hatékonyabb munkafolyamat fenntartását. Azonban a PhotoVue sorozat egyetlen tulajdonsága sem köszönhető a véletlennek. A legjobb panelek kiválasztása mellett – hogy minden SW sorozatú monitor a legjobb specifikációkat és teljesítményt nyújtsa – a BenQ tervezőcsapata számtalan időt tölt a panelek ipari formatervezésének továbbfejlesztésével.

Talán a BenQ elismert ipari formatervezése emeli ki leginkább a monitorokat a tömegből. A felhasznált anyagok színétől és alakjától kezdve a tartozékokig, például a Hotkey Puck és az árnyékolókeret mind fontos kellékei a PhotoVue monitor sorozatnak.

Matt szürke műanyag

Az SW sorozatú fotós monitorok elsődleges gyártási alapanyagaként egy strapabíró, matt szürke színű műanyag szolgál, amely az egész monitort körbeöleli és egy kifejezetten vékony védelmi keretet nyújt a kijelzőnek. A kiváló minőségű polimer tartóssá teszi a monitort, amely nagyban képes javítani a fotószerkesztés hatékonyságát.

A műanyag semleges szürke színét a fényképezésben általánosságban használt 18 fokos szürke inspirálta, amelyet a szakmában az egyenletes expozícióhoz és színmegjelenítéshez alkalmaznak. Ez a semleges matt textúra a olyan profi megjelenést kölcsönöz a PhotoVue monitoroknak, amely megfelel a professzionális fotósok elvárásainak. Ezenkívül a szürke keret javítja a szem kontrasztérzékelését a pontosabb hatékonyság érdekében.

Árnyékolókeret

A fotósoknak szánt AQCOLOR monitorok talán leghasznosabb tervezési jellemzője a PhotoVue modelljéhez tartozó árnyékolókeret. Az egyszerűen felszerelhető burkolat megakadályozza a helyiségben lévő fény képernyőn történő tükröződést és visszaverődést.

Ez a könnyű árnyékoló kiegészítő már a tervezés korai szakaszában része volt az SW sorozatnak, így funkcionálisan a monitor részének tekinthető. Emellett egyaránt képes igazodni a monitorhoz vízszintes és függőleges helyzetben is. Az árnyékolókeret belső oldalán fényelnyelő, puha bársony bélés található, amely tovább csökkenti a szórt fény visszaverődését. A BenQ tervezőcsapata ezt az anyagot az ideális tulajdonságai alapján választotta ki a laboratóriumi teszteket követően. A felsorolt tulajdonságok összessége teszi a BenQ árnyékolóit a piacon elérhető legjobb megoldássá, amely egyszerre teremti meg a funkcionalitás, a tartósság és a könnyű telepítés egyensúlyát.

Számítanak a részletek

A legkimagaslóbb jellemzők mellett, más kisebb tervezési döntések is segítik a hatékony munkafolyamatok elősegítését a professzionális környezetekben. A kisebb, átgondolt részletek mind hozzájárulnak a PhotoVue monitorokra jellemző tervezési kivitelezéshez.

Például az előlapi LED világítás alacsony fényerejének és semleges fehér színének köszönhetően nem zavarják a szakembereket munkájuk során. Ezt az egyszerűen hozzáférhető OSD-ről pedig akár teljesen ki is lehet kapcsolni. Az SW sorozat OSD vezérlőgombjai minden modellen a monitor elején találhatók a könnyebb hozzáférés érdekében. Ezek a nagy gombok haptikus visszajelzéssel rendelkeznek és egyenletesen helyezkednek el, hogy még a sötétben se okozzanak zavart.

Nem véletlen, hogy a legtöbb profi fotós előnyben részesíti az SW sorozatú monitorokat. Az anyagok gondos kiválasztása és a kifinomult ipari formatervezés a legjobb termékek létrehozását jelentik a grafikus szakemberek számára. A BenQ elkötelezett a szakemberek visszajelzésének meghallgatása, valamint az igényeik alapján az új termékek létrehozása mellett. Ezek a tényezők határozzák meg a teljes AQCOLOR termékcsaládot.

Elérhetőség

A BenQ PhotoVue SW sorozatú monitorok már elérhetők a hivatalos hazai forgalmazók kínálatában. További információért, kérjük fordulj a BenQ helyi, hivatalos képviseletéhez.