Szerző: Peti

A Synology bemutatja a nagy teljesítményű DS1621+ NAS-t

A Synology Inc. bemutatta a következő generációs, 6-lemezes DiskStation NAS rendszerét, a DS1621+-t, amely kifejezetten nagy teljesítményű adattároláshoz és kezeléshez készült. A DS1621+ egy kompakt erőgép, amely a tartalomgyártók és a vállalkozások számára egyszerűen használható tárhelyet biztosít a nagy mennyiségű adatok tárolásához és védelméhez.

Az új DS1621+ a következőket kínálja:

  • 76%-kal gyorsabb szekvenciális írási teljesítmény: akár 1,1 GB/s1
  • 174%-kal magasabb 4 KB véletlenszerű olvasási teljesítmény: 110K IOPS1

Több, mint forradalmi

A DS1621+ a Plus sorozat messze legerősebb tagja. A négymagos AMD RyzenTM processzor a következő generációs „Zen” architektúrára épül, így a korábbinál kétszer nagyobb számítási teljesítményre képes2.

„Ügyfeleink a korábbinál jelentősebb mértékben bízzák a kritikus adataik tárolását a Synology megoldásaira, amely a vállalkozásokra és a magánszemélyekre egyaránt igaz.“ – nyilatkozta Hewitt Lee, a Synology termékmenedzsment-csoportjának igazgatója. „A DS1621+ egy sokoldalú eszköz, amellyel a tartalomgyártók és az adattároló felhasználók nem csupán gyors, megbízható és nagy kapacitású tárhelyhez jutnak, hanem leegyszerűsíthetik az IT-környezetüket is a számítógépekhez és a virtuális gépekhez elérhető biztonsági mentési megoldásokkal.”

A két M.2 2280 bővítőhely lehetővé teszi az NVMe SSD gyorsítótárazást, amely a gyakran használt adatok esetében akár 20-szoros teljesítménynövekedést is jelenthet. A DS1621+ továbbá egy 10 GbE hálózati adapterrel3 is bővíthető a gyorsabb hálózati környezet létrehozása és a többfelhasználós munkavégzés hatékonyságának növelése érdekében.

Világszínvonalú adattárolás és -védelem

Akár tartalomgyártóként vagy IT-rendszergazdaként dolgozol, vagy csak elegendő tárhelyet szeretnél találni a fájljaidnak, a DS1621+ hat (bővítőegységekkel tizenhat) rekeszének köszönhetően jelentős méretű tárkapacitást hozhatsz létre4. Az ECC memóriák támogatásának és a DiskStation Manager (DSM), operációs rendszer beépített adatintegritási funkcióinak köszönhetően pedig biztos lehetsz abban, hogy az adataid jó kezekbe kerülnek.

Belépő a nagyvállalati szintű adatvédelem világába

A DSM számos biztonsági mentési és helyreállítási megoldást kínál a leggyakrabban előforduló esetekhez. A Snapshot Replication ütemezhető helyreállítási pontokat hoz létre, így könnyedén visszavonhatod a nem kívánt szerkesztéseket és törléseket, de akár a zsarolóvírus fertőzés okozta beállított titkosítást is semlegesítheti.

A telephelyen kívüli hatékony védelem biztosítása érdekében a Synology Hyper Backup egyszerű, ütemezhető védelmi funkciókat kínál, amelyekkel a Synology NAS rendszerre, a Synology C2 felhőtárhelyre vagy más felhőszolgáltatók tárhelyére készíthetsz biztonsági mentést az adatairól.

A DS1621+ más forrásokból származó adatok védelmére is alkalmas. Az Active Backup for Business segítségével központosított mentési helyet alakíthatsz ki olyan külső infrastruktúrához, mint például számítógépekhez, virtuális gépekhez, illetve a Google G Suite- és a Microsoft 365 SaaS-megoldásokhoz.

Adatkezelés az igényeidre szabva

A Synology NAS több, mint egy egyszerű tárolóeszköz. A DSM rendszerén számtalan olyan szolgáltatás érdhető el, amelyekkel gyakorlatilag bármilyen adatkezelési feladatot végrehajthatsz.

Szeretnéd saját kézben tartani az adataid? A Synology Drive segítségével a DS1621+ egy privát felhővé alakítható, amelynek használatáért nem kell rendszeres havidíjat fizetned. Egyszerűen megoszthatod fájljaid a különböző LAN-környezetek és telephelyek között, az intelligens verziókezelésnek köszönhetően pedig a felhasználók könnyedén helyreállíthatják a régebbi fájlverziókat. Ráadásul mobileszközökre, asztali gépekre és más Synology NAS eszközökre is egyaránt telepítheted a klienst, így bárhol elérheted adataid.

A Synology Moments új módszereket kínál a fényképek és a videók rendszerezésére. A gépi tanulási algoritmusok, az arcfelismerés és a geotag-információk alapján működő Moments automatikusan, személyek, helyszínek és tárgyak alapján csoportosítja a fényképeket. Az alkalmazás az együttműködést szem előtt tartva készült, így a felhasználók egyedül és közösen is szerkeszthetik a fotókat és videókat a másokkal történő megoszthatják során. A mobileszközökre készített alkalmazással könnyedén elkészítheted a mobilon tárolt fotóid és videóid biztonsági mentését is.

Zalman S2 Bemutató

Zalman különleges formatervet öltő S2 Midi-Tower háza járt nálunk rövid időre, hogy megnézzük az egykoron szebb napokat megélt gyártó mivel is zárta a 2018-as évet. Az S2 különleges, rácsos eleje, átlátszó oldallapja és rendkívül baráti, 10 000 Ft alatti ára miatt került a listánkra.

A Zalman S2 Midi-Tower röviden:

– Vonzó kialakítás, nagy színezett akrilüveg oldallap 
– Három 120 mm-es ventilátor előre telepítve 
– Jól felszerelt I / O panel: 2x USB 2.0 és 1x 3.0 & Audio-In / Out 
– Legfeljebb két SSD / HDD vagy maximum négy SSD 
– Levehető porszűrő és kábelkezelés légáramlással optimalizált előlappal
– Grafikus kártyák legfeljebb 330 mm hosszú és CPU hűtőkhöz akár 156 mm
– Terület akár egy 240 mm-es radiátorhoz vagy két 120 mm-es radiátorhoz

A Zalman S2 vonzó külsejét néhány, rendkívül kívánatos, fogyasztóbarát kiegészítés egészíti ki. Például a tápegység burkolatnak hála meglehetősen letisztult megjelenést kínál, és rengeteg helyet biztosít az alaplap tálca mögötti kábelrendezéshez. Normál helyre legfeljebb két 3,5″-os merevlemez vagy két 2,5″-os SSD-t tehetünk, amelyek szerszámok nélkül telepíthetőek a tápegység mögött található HDD ketrecen belül. Az alaplap tálca hátoldalára azonban további két SSD-t szerelhetünk még.


A PSU burkolat alatt egy nagy, legfeljebb 180 mm-es tápegység fér el. Hat kivágás áll rendelkezésre a kábelek kezeléséhez. Előre 3db 120 mm-es ventilátor kerülhet. A Zalman gyárban a háromból kettő beépítésre is került. A harmadik ventilátor hátul kapott helyet. Két további 120 mm-es ventilátor telepíthető a PSU burkolat felső oldalára és a burkolat tetejére. Az elülső ventilátor helyett 240 mm-es radiátort is használhatunk, valamint egy kisebb 120 mm-es radiátort a hátsó részen. Az alján és a tetőn levehető porszűrők is találhatók, és a stílusos hálós rácsos résszel ellátott homlokzat is porszűrővel van ellátva. Ez segít tisztán tartani a gép belsejét és a hardvereket is óvja.

Az USB 3.0 csatlakozóval és két USB 2.0 csatlakozóval ellátott I / O panel az alap funkciókat hivatott ellátni és a tető elején található. Belülre akár 330 mm-es grafikus kártya kerülhet, vagyis a legerősebb hardvereket is szívesen fogadja a ház, így az S2-tökéletes alapként szolgálná a high-end játékrendszerhez. Ez magában foglal egy nagy kivágást az alaplap tálcában, hogy lehetővé tegye a felhasználók számára, hogy olyan nagy CPU hűtőberendezéseket telepítsenek, amelyek hátlapot tartalmaznak, így stabil CPU hűtővel szerelhető fel a szellő – maga a hűtő akár 156 mm magas is lehet.

A Zalman S2 összességében tehát egy nagyon korrekt ház. Nem akar több lenni annál, ami. Egy letisztult, egyszerű, bármilyen kategóriás konfigurációval elboldoguló újdonság, mely 10 000 Ft körüli árával remek választás.

Íme MSI teljesen AMD-alapú gaming laptopjai

A videojátékok egyre inkább a világ egyik legkedveltebb hobbijává válnak, így a gaming laptopjairól híres MSI újabb innovatív laptopokat készített, hogy megfeleljen a játékosok növekvő elvárásainak. Az MSI teljesen AMD-alapú laptopjai – az Alpha 15 és 17 – még erősebb specifikációkkal tértek vissza, hiszen a legújabb 7 nm-es AMD mobil processzorokat és grafikus technológiát használják.

Az AMD 7 nm-es gyártástechnológiáján alapszik

A legfejlettebb technológiát kereső játékosok számára készült, teljesen AMD-alapú MSI Alpha 15 és 17 gaming laptopok ötvözik az csúcskategóriás AMD Ryzen™ 7 4800H mobil processzor és az AMD Radeon™ RX 5600M grafikus kártya erejét, amelyek együtt asztali szintű teljesítményt kínálnak megfizethető áron, ezzel kifejezetten jó lehetőséget kínálva a mainstream játékosoknak. Ahogy a diagramon is látni, a 7 nm-es technológia jelentősen felgyorsítja az erőforrás igényes, multitasking teljesítményt az olyan játékokhoz, mint a „Grand Theft Auto V”, a „Shadow of the Tomb Raider” és a „Borderlands 3”.

Zökkenőmentes játékélmény az AMD FreeSync™ Premium 144 Hz-es kijelzővel

A monitorok frissítési gyakorisága a játék szempontjából kulcsfontosságú. Az Alpha 15 és 17 kompromisszum nélküli képmegjelenítést kínálnak. A prémium laptopok opcionálisan elérhetők 144 Hz-es AMD FreeSync™ Premium kijelzővel is, amely nagyszerű színpontosságot és magas fényerőt kínál. Ez lehetővé teszi a játékosok számára, hogy még magával ragadóbb játékélményben lehessen részük teljesen akadozásmentesen.

Előkelő választás a mainstream gaming laptopok között

A matt felületű váza kisebb, mint az azonos kategóriába tartozó megoldásoké, ugyanakkor elegendő helyet kínál a csúcskategóriás alkatrészeknek. Az Alpha 15 és 17 kimagasló értéket kínál a gombonkénti RGB világítással ellátott gaming billentyűzetével és a továbbfejlesztett óriás hangszórókkal. Az MSI forradalmi Cooler Boost 5 hűtése zavartalan játékélményt biztosít. Az Alpha sorozat összesen 7 hővezető csővel rendelkezik a maximális légáramlás biztosításához az extrém játékok számára!

Az Alpha sorozat továbbra is egy igazi ritkaság a modern gaming laptopok között. A kiváló teljesítményének köszönhetően ez a laptopsorozat remek alternatívát kínál a nagy teljesítményű hardverrel felszerelt, megfizethető laptopokat kereső játékosoknak.

Az FSP bemutatta az új Hyper K PRO tápegységeket

Az FSP Group, a világ egyik vezető tápegység gyártója bejelentette a költséghatékony, kifejezetten az európai piacra tervezett Hyper K Pro sorozatú tápegységeket. A Hyper K Pro sorozat kiváló minőségű alkatrészekből készült, amelyek jelentősen javítják a tápegység hatékonyságát és megbízhatóságát. A 120 mm-es ventilátornak köszönhetően kiváló hűtéssel rendelkezik, miközben csendes és stabil működést biztosít a felhasználók számára. Az optimális légáramlás érdekében a tápegység oldalán egy hatszögletű hálólemez is helyet kapott, ahol a keletkező meleg levegő könnyedén távozni tud.

Az FSP Hyper K Pro egy költséghatékony tápegység sorozat, amely három eltérő teljesítményű változatban kapható: HK-500 – 500W, HK-600 – 600W és HK700 – 700W. Az AC tápegységek aktív PFC áramkörrel rendelkeznek és megfelelnek a 62368 biztonsági előírásoknak, valamint az ATX12 v2.52 szabványnak. A HK-700 különlegessége a kisebb modellekkel ellentétben a dupla CPU tápcsatlakozásban rejlik, amely lehetővé teszi a tápegység használatát a modern, felső kategóriás gaming rendszerekben.

​​​​​​​

Legfőbb tulajdonságok:

  • 120 mm-es, hidraulikus csapágyas ventilátor a kitűnő légáramlás, az ultrahalk működés és a hosszabb élettartam biztosítása érdekében
  • Magas minőségű, japánban készült elektrolit kondenzátorok a megbízható teljesítmény és működés érdekében
  • Erőteljes, +12V-os, egysínes kimenet a magas fogyasztású VGA-khoz
  • Hatszögletű hálólemez a jobb légáramlás és hűtés érdekében
  • Fekete szalagkábelek a könnyebb kábelvezetés érdekében
  • 80 PLUS® 230V EU White hitelesítés – akár 85%-os hatékonyság
  • Fejlett DC-DC modulos kialakítás
  • Teljes védelem: OCP/OVP/OPP/SCP

Az Hyper K Pro sorozat már elérhető a hazai kiskereskedelmek kínálatában.

Itthon is elérhető a Zalman Z3 Neo

A Zalman Z-szériás számítógépházai itthon is igazán népszerűek, nemrég pedig piacra került a Z3 Neo, mely kompakt méreteivel és elegáns külsejével azokat a felhasználókat célozza meg, akik nem akarnak komplikált formavilágot, de azért 2020-ban már élnének az RGB világítás adta extra hangulattal.

A letisztultság már rögtön a ház elején szembetűnő, hiszen az előlap különleges borítást kapott, mely mögött megfelelő helyet hagytak a tervezők a hűtés számára is, ami nagyon fontos, hiszen sok zárt előlapos gépnél gyakori a túlmelegedés. A szálcsiszolt hatású felület mellett az RGB LED világítás is az előlapon kapott helyet, amit természetesen kiegészíthetnek a világító ventilátorok és hardverek is. Az alaplapok között nem sok olyat találunk, ami nem férne bele, hiszen akár az E-ATX szabványú megoldásokat is támogatja, miközben a grafikus kártyáknak maximum 34 centiméter helyet hagytak a tervezők. Kapunk még négy dedikált SSD-helyet is, illetve egy kivehető sín is a felhasználók rendelkezésére áll a további bővítéshez.

A ház oldalán hüvelykcsavarokkal ellátott, 4mm-es edzett üveg oldalpanel található, mely tovább növeli a prémiumérzetet. Porszűrőket felül és alul is találunk, előbbi mágneses, utóbbi pedig csatos. A házban előre szerelve található egy normál ventilátor elől és egy címezhető RGB ventilátor hátul, míg az ARGB vezérlőt szintén a csomag részét képezi.

The Zalman Z3 Neo már elérhető a hazai piacon, méghozzá 15 000 Ft alatti kezdőáron.

A BenQ bemutatja a valódi 4K-s ultrarövid vetítőtávolságú lézeres projektorait

A BenQ, a világ egyik vezető DLP projektor márkája bemutatta a V6000 és a V6050 ultrarövid vetítőtávolságú DLP lézeres projektorait, amelyek lenyűgöző képminőséget, széleskörű színtartományt, valamint prémium stílust és dizájnt biztosítanak a felhasználóknak. A BenQ V6000 / V6050 Screenless 4K lézeres projektor 98%-ban lefedi a DCI-P3 színteret, projektorra optimalizált HDR-PRO™ támogatással rendelkezik, valamint hosszútávú, akár 20 000 órás élettartamot garantál. Mindemellett automatikus lencsevédő takaró mechanizmus és mozgásérzékelő szenzor is került a készülékekbe a szemvédelem érdekében.

„A V6000 / V6050 a nappaliban található tévét egy nagyméretű, magával ragadó, 100 hüvelykes vetített képpel helyettesíti.” – nyilatkozta Steve Chu, a BenQ Europe elnöke. „A megdöbbentő 4K látványt kínáló, precíz HDR színekkel, nagy fényerővel, ultrarövid távolságú vetítéssel és a prémium kivitelezéssel rendelkező projektorok méltó helyet fognak elfoglalni a nappali helységek középpontjában.”

Látványos UHD 4K lézeres felbontás DCI-P3 színskálával

A V6000/V6050 valódi 4K teljesítményt nyújt 3840×2160 felbontással és 8,3 millió különálló képponttal. A V6000/V6050 lézeres fényforrása nagy fényerővel és 20 000 órányi élettartammal biztosítja a kiváló képminőséget, amely a képernyő teljes felületén látványos tisztaságot és élességet eredményez.

A V6000/V6050 ötvözi a valódi 4K felbontást a digitális moziipar kiemelkedő DCI-P3 szabványával, így biztosítva a szuperszéles DCI-P3 színtér 98%-os és a Rec. 709 96%-os lefedettségét.

A kifejezetten vetítésre optimalizált, exkluzív HDR-PRO technológiát kínáló V6000/V6050 egyaránt támogatja a HDR10 és a HLG formátumokat. A HDR-PRO automatikus szín- és tónustérképezési technikáknak köszönhetően, a projektorok kiváló fényerőt és kontraszttartományt, valamint ideális képoptimalizálást kínálnak. Továbbá a V6000/V6050 egy fejlett mozgásbecslési és kompenzációs technológiát alkalmaz, amelynek neve MEMC. Ez folyamatosabbá teszi a videókat, csökkenti a mozgás elmosódását és a javítja a lassított felvételek lejátszását is.

Prémium megjelenés és szolgáltatások

A V6000/V6050-et a konkurens megoldásoktól teljesen megkülönbözteti az egyedi lencsevédő takaró mechanizmus, amely automatikusan bezáródik, ha a projektor nincs használatban, ezzel megvédve a lencséket a porlerakódástól. A projektorok kiváló hangélményt nyújtanak a beépített, 10 W-os középsugárzónak köszönhetően, amelyet a professzionális audiómárka, a treVolo készített el.

Egyéb kiemelkedő tulajdonságok közé tartozik az integrált mozgásérzékelő szenzor, amely a szemek védelme érdekében kapott helyet a projektorokban. Észleli, ha valaki a projektor elé lép és azonnal kikapcsolja a lézeres fényforrást, hogy ezzel is megvédje szemek épségét. Ezenkívül a beépített képernyőmérő eszközzel könnyedén beállíthatod az ideális képernyőméretet, még abban az esetben is, ha a projektor a megszokottól eltérő helyre kerülne.

A különösen tartós, Digital Light Processing (DLP) technológiával – a 2015-ös Academy Award of Merit Oscar® díjazottja, amelyet a digitális mozi rendszerek 90%-a használ – a V6000/V6050 tartós és kiváló képminőséget nyújt, pontos színekkel és lenyűgöző tisztasággal, karbantartás és minőségromlás nélkül.

Az XPG bemutatta a GAMMIX D20 DDR4 memóriamodult

Az XPG, a játékosoknak, az esportolóknak és a technológia rajongóiknak tervezett nagy teljesítményű rendszerek, komponensek és perifériák vezető gyártója bemutatta az XPG GAMMIX D20 DDR4 memóriamodult. A merész kivitelezéssel és az akár 4133 MHz-es működési frekvenciával rendelkező GAMMIX D20 stílusos kiegészítést kínál a játékosoknak.

A GAMMIX D20 egy masszív, mégis visszafogott fekete vagy szürke hűtőbordával rendelkezik, amely a játékosok és a PC-rajongók igényeit is egyaránt kielégíti. A karcsú, eloxált fémfelülettel és az „x”-alakú kialakítással exkluzív megjelenést kínál. Azoknak a felhasználóknak, akik alternatívát keresnek az RGBs memóriamodulokra, a GAMMIX D20 kiváló megoldást jelenthet. Nemcsak küllemben hordozza magában a nagy teljesítményű DDR4 modulok ismertető jegyeit, hanem a sebessége is elérheti az akár 4133 MHz-es frekvenciát. A felhasználók emellett választhatnak 3200 MHz-es és 3600 MHz-es modulok közül is.

A széleskörű kompatibilitás biztosítása érdekében a GAMMIX D20 átfogó ellenőrzési folyamatokon ment keresztül, hogy megfeleljen a legújabb AMD és Intel® platformok igényeinek. A GAMMIX D20 teljes Intel® XMP 2.0 támogatással rendelkezik, hogy könnyebbé tegye a túlhajtást XMP 2.0 kompatibilis PC-kkel anélkül, hogy bonyolult BIOS beállításokat kellene alkalmazni.

Ha többet szeretnél tudni az egyes piacok elérhetőségéről és árairól, kérjük, keresd fel a legközelebbi XPG irodát vagy képviseletet a www.xpg.com oldalon.

Az FSP bemutatta a legújabb Hydro PTM PRO 80 Plus Platinum tápegységeit

Az FSP, a világ egyik vezető tápegység gyártója bemutatta az FSP Hydro PTM PRO termékcsaládot. A Hydro PTM PRO sorozat 650 W-tól 1200 W-ig terjedő kapacitással rendelkezik és a középkategóriás rendszerektől kezdve a csúcskategórián át egészen a munkaállomásokig – beleértve a legújabb NVIDIA RTX 3000 sorozatú grafikus kártyákat is – képes kiszolgálni az igényeket, lehetővé téve a hardver teljesítményének teljes kihasználását csendes működés mellett.

Egyedülálló „Off-Wet” konform bevonat

Az iparágban szerzett tapasztalatokra alapozva az FSP Hydro PTM PRO sorozatot a hosszútávú élettartamra tervezte és úgy alakította ki, hogy nehéz körülmények között is megbízhatóan működjön, akár több hardverfejlesztési ciklust is kiszolgálva. Kívülről egy nedvességtaszító „Off-Wet” nevű konform bevonattal vonták be, belül a PCB-t pedig háromrétegű lakk védi. Ezek együttesen megvédik a komponenseket a portól, szennyeződésektől és még az akár 95%-ot elérő relatív páratartalom káros hatásaitól is.

Nagy teljesítményű, szerverszintű kialakítás

A Hydro PTM PRO termékcsaládban 100%-ban Japánban készített, 105 °C-ig használható, hosszú élettartamú elektrolit kondenzátorok találhatók, emellett a fő-nyák és a mellékáramköri lapok között rézrudak biztosítják a kapcsolatot a hatásfok növelésének érdekében. Ez a tervezési dizájn rendkívül szoros feszültségszabályozást biztosít, – a kimenet bármilyen terhelésváltozás mellett legfeljebb +/-1%-kal ingadozhat – így minden szituációban stabil feszültséget biztosít.

A Hydro PTM PRO kialakítása lehetővé teszi a teljes névleges teljesítmény felvételét a 12 V-os ágon keresztül – ideális megoldást kínálva az akár 350 W-os fogyasztású, új NVIDIA RTX 3000 sorozatú grafikus kártyákhoz. Eközben a független, nagy teljesítményű 5 Vsb áramkör képes akár 3 A áram leadására is, mellyel különböző külső eszközöket képes energiával ellátni, vagy gyorstöltőltést kínál az okostelefonoknak még akkor is, ha PC éppen kikapcsolt állapotban van.

Hatékony hűtés és ECO kapcsoló

Az egyedi kialakítású hűtési rendszer a teljes PC légáramlását felhasználja a 12 V-os ág áramkörének hűtésére, így hatékonyabban távolítja el a felesleges hőt. A nagy átmérőjű ventilátor kiemelkedő minőségű hidrodinamikus csapágyakkal rendelkezik a csendes működés és a hosszú élettartam érdekében, a burkolat hátoldalán pedig az ECO kapcsolóval a félpasszív üzemmód aktiválható, amely során a ventilátor csak 30%-os terhelés felett kapcsol be.

80 Plus® Platinum tanúsítvány

A Hydro PTM PRO a 80 Plus® Platinum szintnek megfelelő hatásfokkal dolgozik, így akár a 92%-os hatékonyságot is elérhet. Az egy darab 12 V-os ágat használó, DC-DC modul mellett a tápegység túlfeszültség, túláram és túlmelegedés elleni védelemmel is rendelkezik, így garantálja a tökéletes biztonságot és a megbízható működést.

Teljesen moduláris kivitelezés szalagkábelekkel

A teljesen moduláris kivitelezés egyszerűbbé teszi a telepítést, emellett biztosítja, hogy a számítógépbe csak a szükséges kábelek kerüljenek, ami letisztultabb belsőt eredményez. A lapos szalagkábeleket egyszerűbb elvezetni a gépházakban, kevesebb helyet foglalnak és a belső légáramlást, szellőzést is kevésbé akadályozzák. A 850, 1000 és 1200 W-os modellek esetében három CPU (8+4 tűs EPS) csatlakozó áll rendelkezésre, így a legkomolyabb HEDT processzorok és munkaállomások számára tervezett alaplapok igényeit is képesek kiszolgálni. Az oldallapi cserélhető matricák lehetővé teszik a gépépítőknek, a moddereknek és a játékosoknak, hogy számítógépük dizájnjához igazítsák a tápegység színét és kinézetét.

Megfelel a legújabb szabványoknak

A Hydro PTM PRO sorozat megfelel a legújabb ATX12V v2.4 és EPS12V v2.92 szabványoknak, így támogatja a legfrissebb Intel PC platformot is.

Az IEC 62368 szabványnak való megfelelés további biztonsági garanciákat jelent. Az FSP Group a legtöbb tápegységét, így a Hydro PTM PRO család tagjait is az új szabványnak megfelelően tervezi, ezzel felkészítve őket az esetleges szabályozási változására.

3,84 TB-os SAT5200 meghajtóval bővíti SSD termékcsaládját a Synology

A Synology Inc. bemutatta a 3,84 TB kapacitású, 2,5 hüvelykes SAT5200 SSD meghajtót. A meghajtókat az olyan Synology felhasználók számára tervezték, akik nagy kapacitást és megbízható tárolótömböket igényelnek nagy teljesítmény és alacsony késleltetés mellett a munka szempontjából kritikus feladatok elvégzéséhez. Az egyre nagyobb kihívást jelentő tárolási környezetekhez igazodva az SSD nagyvállalati-szintű tartóssággal és megbízhatósággal lett létrehozva, így elősegíti, hogy a vállalkozások és a felhasználók kiemelkedő adatvédelem mellett tudják kezelni az intenzív munkaterheléseket.

„Egy megbízható tárolórendszer tervezése megköveteli az olyan meghajtók használatát, amelyek a teljesítmény romlása nélkül tudják végrehajtani a megterhelő olvasási és írási műveleteket. A SAT5200 SSD-k kifejezetten az alacsony késleltetés- és a konzisztens teljesítmény fenntartásához készültek, amelyek kiemelten fontos szempontok a KKV-k és a vállalati ügyfelek számára.“ – jelentette ki Julien Chen, a Synology SSD meghajtók termékmenedzsere.

A kifejezetten a Synology rendszerekhez fejlesztett SAT5200 SSD-k kialakításánál az egyenletesen nagy- és megbízható teljesítmény nyújtása volt a cél, amely 58 000 feletti 4K véletlenszerű írási IOPS értéket jelent1. Az end-to-end adatvédelem és az áramkimaradás ellen védő áramkörök garantálják az adatok biztonságos írását a meghajtóra. A Synology DSM rendszerrel való integrációval a felhasználók könnyedén megtekinthetik az SSD hátralévő élettartamával kapcsolatos elemzéseket és belső információkat. A SAT5200 meghajtók a JESD219A szabványnak megfelelő nagyvállalati terhelés mellett 1,3 TB-os napi meghajtóírási értéket (DWPD) értek el, továbbá kifejezetten vegyes rendszerekhez készültek.

A QNAP bemutatta a GM-1000, QuTS hero alapú NAS-t

A QNAP® Systems Inc. bemutatta az új GM-1000 NAS sorozatot – egy rendkívül rugalmas bővítőházba szerelt rendszer két cserélhető Intel® Xeon® E processzorral felszerelt NAS egységgel. A ZFS-alapú QuTS hero operációs rendszerrel a GM-1000 az adatok integritásának megőrzésére összpontosít, továbbá hatékony blokk-alapú beágyazott adatdeduplikációt és tömörítést biztosít. Szinte korlátlan pillanatkép létrehozást, valós idejű SnapSync-et és még sok más üzletközpontú szolgáltatást is kínál, hogy megbízható szolgáltatás-szintű teljesítményt kínáljon a Big Data adattároláshoz.

„A GM-1000 egy egyedülálló dupla-NAS architektúrával rendelkezik, amely egyszerre költséghatékony és helytakarékos, így ideális a szolgáltatások terhelésének megosztására a két NAS egység között, valamint a keresztmentéshez is.” – nyilatkozta David Tsao, a QNAP termékmenedzsere, majd hozzátette: „A ZFS tárhelye és a teljesítménye ideálissá teszi a nagy fájlok tárolásához, a virtualizációhoz, valamint a videós utómunkákhoz, miközben megbízható és költséghatékony megoldást kínál.”

A GM-1000 két független TNS-h1083X NAS egységből áll, amelyek Intel® Xeon® E többmagos processzorokat használnak és akár 128 GB szerver-szintű DDR4 ECC memóriával rendelkeznek. Mindkét NAS több 10GbE/2,5GbE portokkal, valamint beépített M.2 és U.2 SSD foglalatokkal rendelkezik a gyorsítótár engedélyezéséhez, így hatékonyan kiküszöböli a nagy sávszélességet és alacsony késleltetést igénylő alkalmazások teljesítményének hátráltató tényezőit (beleértve az üzleti szintű biztonsági mentést és virtualizációt). A két beépített PCIe foglalatnak köszönhetően a NAS funkcionalitása tovább bővíthető 10 GbE / 25 GbE / 40 GbE hálózati kártyák hozzáadásával, QM2 kártyák telepítésével további M.2 SSD-k hozzáadásával, valamint QXP vagy SAS bővítőkártyák használatával a QNAP bővítőegységek csatlakoztatásához. A QNAP Fiber Channel (FC) kártyák telepítésével a GM-1000 csatlakoztatható a meglévő FC SAN környezetekhez, miközben költséghatékony tárolási- vagy biztonsági mentési megoldást kínál.

A ZFS-alapú QuTS hero rendszerrel működő GM-1000 támogatja az adatok integritását és az önjavítást, ráadásul többféle RAID konfigurációt biztosít a hármas-paritás ellenőrzés és a hármas-tükrözés támogatásával az adatvédelem fokozása érdekében. Akár 1 PB kapacitást is támogat az egyes megosztott mappák számára, ezzel lehetővé téve a vállalkozások számára a nagy tárhelyet igénylő alkalmazások kezelését, beleértve a Big Data elemzést, az edge számítást és az AI-t. Az adatcsökkentés érdekében támogatja az erőteljes beágyazott adat- deduplikációt, tömörítést és összesűrítését, ezzel csökkenti az általános tárolási méretet, amely különösen fontos az SSD tárolók hatékonyságának növelésében, amikor kicsi, vagy ismétlődő fájlok készülnek, továbbá javítja a véletlenszerű írási teljesítményt és az SSD-k élettartamát. A QuTS hero szinte korlátlan mennyiségű pillanatkép készítést és többerziós mentést is biztosít a fokozott adatvédelem érdekében. A fejlett blokk alapú, valós idejű SnapSync biztosítja azt, hogy az elsődleges és a másodlagos NAS mindig ugyanazokat az adatokat tárolja, ezzel valódi segítséget nyújtva a folyamatosan működő vállalkozásoknak.

Az inkluzív App Center több igény szerint telepíthető alkalmazást kínál a GM-1000 képességeinek további bővítésére, például virtuális gépek és tárolók létrehozására, a helyi/távoli/felhő biztonsági mentések egyszerűsítésére, a felhő tárolási átjárók létrehozására a hibrid felhő alkalmazásohoz, illetve a több eszköz és csapatok közötti szinkronizáláshoz is.

Legfőbb tulajdonságok

  • GM-1001: Egy TEC-2N16 bővítőház két TNS-h1083X-E2234-8G NAS egységgel – Intel® Xeon® E-2234 4 magos/8 szálas, 3,6 GHz-es processzor Turbo Boost-tal (4,8 GHz-ig), 8 GB DDR4 ECC UDIMM (2 x 4 GB)
  • GM-1002: Egy TEC-2N16 bővítőház két TNS-h1083X-E2236-16G NAS egységgel – Intel® Xeon® E-2236 6 magos/12 szálas, 3,4 GHz-es processzor Turbo Boost-tal (4,8 GHz-ig), 16 GB DDR4 ECC UDIMM (2 x 8 GB)

3U rack kialakítású bővítőház 16 x 3,5 hüvelykes SATA 6 Gb/s meghajtórekeszekkel és 770 W-os redundáns tápegységekkel. Minden NAS egység maximum 128 GB memóriát támogat és 2x M.2 2280 NVMe Gen 3 x2 SSD nyílással, 2x PCIe Gen 3 foglalattal, 2x U.2 (NVMe Gen 3 x4 vagy SATA 6Gb/s) SSD csatlakozóval, 2x 10GbE SFP+, 2x 2,5 GbE RJ45, valamint 4x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) porttal rendelkezik.